Через війну в Україні обсяги будівництва у Східній Європі скоротяться на 3,4% - GlobalData

Одна з країн, що найбільше потерпають через збої поставок будівельних конструкцій, - Фінляндія
1484 18.04.2022 в 09:11Скорочення обсягів будівництва
у Східній Європі


Російське вторгнення на територію України призведе до скорочення обсягів будівництва у Східній Європі за підсумками 2022 року на 3,4%. Про це повідомляє GlobalData.

Очікується, що промислове виробництво в Росії цього року скоротиться на 9,2% на фоні санкцій у відповідь на агресію щодо України. Водночас постраждають й інші країни через збої в торгівлі та ланцюжках постачання, а також зниження туристичної активності.

В Україні стартує масштабна програма з забезпечення житлом

Фінляндія є найбільш постраждалою країною, яка зіткнулася з гострою нестачею сталі, оскільки постачання з Росії, Білорусі та України перервалися. Близько чверті сталі фінам надходило із цих трьох країн. Ціни на деякі види сталі у Фінляндії зросли майже вчетверо від початку російської агресії.

«Будівництво починається зі паль, і якщо ви не можете купити ці конструкції, то будівництво об’єкта може зупинитися повністю» - зазначив Юга Луганко, заступник директора фінської будівельної конфедерації.

Крім того, економіст GlobalData Джоел Ханна сказав, що більшість країн Східної Європи зіткнуться зі зростанням цін на енергоресурси та девальвацією валюти через послаблення довіри інвесторів до регіону.

«Більше того, скорочення доходів домогосподарств, імовірно, послабить попит і підірве комерційні будівельні проєкти, тоді як зростання витрат на будівництво призведе до зростання цін на житло, скоротивши потребу в житловому будівництві», - додав він.

На першому етапі відновлення зруйнованих війною міст Україна закупить тисячі модульних будинків - ОП

Будівництво державного сектора також може постраждати, оскільки фінанси держав будуть перевантажені через зростання вартості життя на фоні великого потоку біженців з України до Польщі, Румунії та Угорщини.

Аналітики GlobalData очікують, що обсяги будівництва в Україні впадуть на 69% у 2022 році. Це знизить сукупний обсяг виробництва в будівельній промисловості у Східній Європі.

Зростання обсягів будівництва в Україні у січні 2022 року склало 1,2%

Цікаво про будівництво: представлено швидкомонтовані містечка, які за кілька місяців можуть забезпечити житлом переселенцівЧитайте больше новостей о войне россии против Украины в спецтеме на Build Portal

Источник: gmk
 
Интересные новости:
07.03.2022
7811
В цілому обсяг виконаних будівельних робіт в Україні у січні 2022 року становив 8,87 млрд.грн...
01.02.2022
7120
В цілому обсяг виконаних будівельних робіт в Україні у грудні 2021 року становив 254 млрд.грн...