Україна впроваджує європейські правила мультимодальних перевезень - рішення Ради

Парламент визначив поняття мультимодальних перевезень (кількома видами транспорту), затвердив їх правила та визначив відповідальних за пошкодження вантажів
4241 18.11.2021 в 12:14Мультимодальні
перевезення в Україні


За ухвалення у другому читанні та в цілому проєкту закону “Про мультимодальні перевезення” (№4258) проголосували 298 народних депутатів.

Закон визначає правові та організаційні засади таких перевезень, а також правовий статус їх учасників.

Так, у правове поле вводиться поняття “мультимодальне перевезення вантажів” – перевезення двома або більше видами транспорту на підставі договору мультимодального перевезення, за єдиним перевізним документом на всьому маршруті.

Також документ визначає поняття “комбіноване перевезення вантажів”, “мультимодальний термінал”, “документ мультимодального перевезення” та ін.

Зокрема, врегульовуються права й обов’язки оператора мультимодального перевезення як суб’єкта господарювання, який укладає договір на перевезення, приймає під свою відповідальність вантаж і забезпечує його перевезення, а також дотримання прав та обов’язків інших учасників перевезень: замовників, фактичних перевізників, власників терміналів.

“Транспортна система України має низький рівень розвитку транспортно-логістичної інфраструктури для забезпечення належного обсягу мультимодальних перевезень, що знижує її конкурентоспроможність і гальмує вихід української продукції на світовий транспортний ринок. Зокрема, не вистачає мультимодальних терміналів, нормативно-правове регулювання мультимодальних перевезень недосконале, а державна підтримка перевезень та розбудови об’єктів транспортно-логістичної інфраструктури - недостатня”, - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Очікується, що ухвалений закон сприятиме збільшенню обсягів перевезень вантажів територією України за участю національних транспортних компаній, а отже, підвищенню конкурентоспроможності країни на світовому ринку транспортних послуг і розвитку мережі транспортних коридорів.

В Украине начнется масштабное обновление парка грузовых вагонов

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт про мультимодальні перевезення наприкінці жовтня 2020 року. У першому читанні парламент ухвалив документ 5 березня цього року.

Поміж іншого, проєкт передбачає імплементацію Директиви Ради 92/106/ЄЕС про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами (відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС).

Політика Євросоюзу у сфері мультимодальних перевезень спрямована насамперед на захист довкілля через переорієнтування значної частини автомобільних перевезень (довгі відтинки маршрутів перевезень) на більш екологічно чисті види транспорту.

В Україні по-новому визначатимуть вартість будівництва доріг 

Цікаво про ремонти: як чистити і доглядати за дерев'яними поверхнями всередині приміщення
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
18.11.2021
890
Територія ВДНГ становить 286 г, на ній розташовано 180 будівель і споруд, 19 з яких мають статус іст...
03.12.2021
774
Готель Mantra Resort відомий серед туристів завдяки одній зі своїх вілл. Там є кімната, повністю роз...
03.12.2021
713
Фанати фільму "Сам удома" тепер можуть здійснити свою мрію – провести дні напередодні Нового р...
03.12.2021
697
Высота одной из промежуточных мостовых опор достигнет 141 метра...