Вчені з Канади створили найміцніше у світі скло: що відомо

Вчені розробили найміцніше скло у світі. Матеріал у п'ять разів краще переносить удар, ніж звичайне скло та втричі міцніший
935 13.10.2021 в 23:49Найміцніше скло у світі 


Скло сьогодні розповсюджено повсюдно. Ним склять вікна, зі скла роблять пляшки, горнятка та глечики. Скло важливе для аерокосмічної галузі. Тому чим міцнішим воно – тим краще. Здається, у Канаді змогли розробити скло, яке міцніше за все, що було до цього.

Вчені винайшли кераміку, яка може відновлюватися самостійно

Розробкою займалися вчені з Університету Макгілла, Канада. Надихалися винахідники внутрішнім прошарком раковини молюска Abalone. Як результат – науковці розробили скло, яке має високий показник пружності. Матеріал у п'ять разів краще переносить удар, ніж звичайне скло та втричі міцніший.

Найміцніше скло у світі

Вчені вивчали структуру внутрішнього прошарку раковини молюска Abalone, щоб спробувати відтворити її у лабораторії. На основі цього був створений матеріал зі скла та акрилу. Архітектура скла імітує структуру мушлі, що й забезпечує високі показники міцності.

"Досі існував компроміс між високою міцністю, ударною в'язкістю та прозорістю. Наш новий матеріал не тільки в три рази міцніший за звичайне скло, але й більш ніж в п'ять разів більш стійкий до зламу", – розповідає винахідник та біоінженер Аллен Ерліхер.

Спочатку у дослідників вийшов хоч і міцний, але непрозорий матеріал. Тому довелося вивчати та налаштовувати показник заломлення світла в акрилі. Після цього вчені повторно об'єднали два матеріали, щоб отримати уже не лише міцне, а й прозоре скло.

Маючи гарний показник пружності, розроблене скло більше схоже на пластик. Якщо його кинути на підлогу, то воно не постраждає. 

"Зелена" сталь: металургійний завод у США практично повністю перейде на сонячну енергію

Цікаво про ремонти: ідеї світлових ефектів для саду 
Источник: tech
 
Интересные новости:
13.10.2021
682
Програма передбачає не тільки утеплення кожної домівки, в ній передбачена заміна мереж по всій ...
13.10.2021
2174
Кабінет Міністрів схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбача...
13.10.2021
735
МВФ змінив прогноз для України на 2021-2022 роки...
18.10.2021
542
За останній рік частка американців, які вірять в надприродне, збільшилася...