Збільшення штрафів за шкоду довкіллю у 8-10 разів: Кабмін схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення

Кабінет Міністрів схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають посилення відповідальності за адміністративні правопорушення проти довкілля
2173 13.10.2021 в 09:24Штрафи за шкоду довкіллю


Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності у сфері охорони природи та  використання природних ресурсів.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів.

Міндовкілля пропонує збільшити штрафи за низкою статей у 8-10 разів за правопорушення проти довкілля. Крім того, відомство пропонує доповнити Кодекс двома новими статтями:

  • стаття 561 «Знищення й пошкодження прикордонних, інформаційних та охоронних знаків, квартальних і дільничних стовпів, протипожежних і природоохоронних аншлагів, шлагбаумів на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду» (ПЗФ);
  • стаття 18857 «Невиконання законних вимог і розпоряджень посадових осіб служби державної охорони природно-заповідного фонду України».

«Послідовно запроваджуємо європейські підходи у сфері державного природоохоронного нагляду. Посилюючи адміністративну відповідальність, ми зможемо позбутися дисбалансу між фактичним розміром заподіяної шкоди довкіллю і сумою існуючих штрафів. Новий рівень ефективності державного контролю стимулюватиме суб’єкти господарювання та громадян не порушувати законодавство, значно зменшить такі випадки й мінімізує антропогенний і техногенний вплив на довкілля», – заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Згідно з Міндовкілля, внесення змін до Кодексу дасть змогу:

  • підвищити відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень у межах територій та об’єктів ПЗФ;
  • дати можливість працівникам служби державної охорони ПЗФ складати протоколи про адміністративні правопорушення за більшою кількістю видів порушень;
  • встановити відповідальність за невиконання приписів працівників служби державної охорони ПЗФ про усунення виявлених порушень.

Відзначимо, що наприкінці квітня Кабінет Міністрів схвалив концепцію проєктів Законів України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» та «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» щодо забезпечення невідворотності відповідальності за порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин» (№1685-ІХ) був прийнятий Верховною Радою 15 липня 2021 року. Він визначає неконтрольований видобуток корисних копалин як кримінальний злочин. На початку серпня цей закон підписав президент України Володимир Зеленський.

 

Цікаво про ремонти: ідеї світлових ефектів для саду 
Источник: gmk
 
Интересные новости:
13.10.2021
734
МВФ змінив прогноз для України на 2021-2022 роки...
13.10.2021
2687
«Промисловий безвіз» можуть підписати вже на наступному саміті Україна-ЄС...
18.10.2021
536
За останній рік частка американців, які вірять в надприродне, збільшилася...