У центрі Берліна можуть заборонити рух автотранспорту: відповідна петиція зібрала понад 50 тисяч підписів

Містяни хочуть заборонити проїзд особистими автомобілями в межах залізничного кільця у центральній частині Берліна.
843 08.10.2021 в 07:10Петиція про заборону авторуху в центрі
Берліна зібрала понад 50 тисяч підписів


Жителі Берліна просять обмежити використання моторизованого транспорту у центрі міста, а натомість створити пішохідні зони та велоінфраструктуру. Петиція про заборону авторуху набрала понад 50 тисяч підписів.

Петицію створила група Berlin Autofrei. Вони запропонували заборонити проїзд на особистих автомобілях в межах залізничного кільця в центральній частині міста.

Ініціатива не торкнеться автовласників, яким машина необхідна для роботи або людей з обмеженою мобільністю, авто екстрених служб. Всім іншим пропонують виділити квоту до 12 поїздок на рік, наприклад, в разі переїзду. За словами представника Berlin Autofrei, заборона пошириться і на електромобілі, оскільки будь-які авто «займають занадто багато суспільного простору і загрожують життю людей».

Берлін планує вдвічі розширити наявну веломережу

За даними звіту за 2014 рік, 58% транспортного простору в Берліні відведено під машини, хоча на них відбувалася лише третина всіх поїздок по місту, і тільки 17% в межах залізничного кільця. Для порівняння, велосипедам виділили лише 3% площ, тоді як на їх частку припало 15% переміщень (18% всередині кільця).

Голосування за заборону авторуху в центрі Берліна проходить в три етапи. На першій стадії група повинна зібрати не менше 20 тисяч підписів у встановлені терміни. Під час другої фази активістам необхідно отримати вже 170 тисяч голосів підтримки.

В Днепре планируют построить тоннель, чтобы сделать центр города пешеходным

Якщо уряд відмовиться змінити закон після двох етапів, питання винесуть на громадський референдум. В Berlin Autofrei вважають, що мають великі шанси на реалізацію.

Зробити центр Берліна пішохідним планують вже не перший рік. Наприклад, в якості експерименту там частково перекривають вулиці. Минулого року Фрідріхштрассе закривали на місяць, а вулицю Ляйпцигерштрассе перекривають раз на місяць.

У лютому цього року парламент федеральної землі Берлін прийняв перший в Німеччині закон для пішоходів, щоб заохотити людей більше ходити пішки. Згідно з документом, під час будівництва та реконструкцій будуть проєктувати більш протяжні зелені зони для пішоходів, а також встановлювати сплощені бордюри, острівці безпеки та лавочки.

Все більше європейців відмовляються від купівлі житла: що стало причиною 

Интересно о ремонтах: 3 важных совета при выборе цвета краски для стен
Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
08.10.2021
2293
Законопроєкти № 5688 та 5689 підтримані профільним комітетом Ради. Які фіскальні стимули передбачают...
08.10.2021
593
Заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська розповіла про необхідність ...
08.10.2021
3686
Профільний комітет Ради підтримав законопроєкт №5877. Документ, зокрема, посилює відповіда...
18.10.2021
533
За останній рік частка американців, які вірять в надприродне, збільшилася...