Розвиток індустріальних парків дасть потужний рестарт промисловості України - Чернишов

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів про розвиток індустріальних парків в Україні
4920 29.09.2021 в 10:24Розвиток індустріальних
парків


Мінрегіон продовжує працювати над створенням умов для потенційних інвесторів в індустріальні парки - наразі очікується прийняття двох законопроєктів (№5688, №5689), що передбачають відповідні фіскальні стимули. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкритого діалогу «Індустріальні парки 2025. Навіщо інвестувати у виробництва». У заході взяли участь представники центральної та місцевої влади, міжнародні експерти, партнери та підприємці.  

«Інвестиції в промислову інфраструктуру – це нові робочі місця, посилення економічного потенціалу громад та збільшення доданої вартості українських виробництв. У 2021 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку буде підтримано розбудову інфраструктури чотирьох індустріальних парків - у Бучі, Житомирі, Кам’янці-Бузькій та Маріуполі. Наразі для регіонів та громад не так важлива кількість, як якість та наповнення кожного такого промислового майданчика. Саме від цього залежить кількість робочих місць та збільшення ВВП. Пріоритетне завдання на сьогодні - створити достатньо стимулів для інвесторів та надати потужний рестарт промисловості нашої держави», - підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Олексій Чернишов додав також, що за кошти секторальної підтримки Європейського Союзу в межах конкурсу, що проводив Мінрегіон, п’ять індустріальних парків в Житомирській, Рівненській та Тернопільській областях отримали ресурси на підготовчі роботи. У свою чергу, засновник холдингу UFuture та індустріального парку «Біла Церква» Василь Хмельницький зазначив, стимули для інноваційних виробництв в Україні мають бути не меншими, ніж у країн, з якими ми конкуруємо за інвестиції, наприклад, як у наших сусідів в Польщі та Туреччині. 

«Економіка нашої країни почне розвиватися, коли ми почнемо виробляти товари в нашій країні та почнемо експортувати їх по всьому світу, а не тоді, коли будемо орієнтуватись на імпорт. Інноваційні виробництва - можливість зупинити міграцію з України талановитих професіоналів. І швидко запустити зростання економіки», - сказав він.

«Необмежені» строки надання адмінпослуг скасовано - законопроект №5454 ухвалено в цілому

Зазначимо, законопроєкти №5688 та №5689 щодо забезпечення фіскальних стимулів передбачають:

  • звільнення від податку на прибуток резидентів ІП на 10 років за умови його реінвестування в розвиток інвестиційного проєкту;
  • звільнення від оподаткування ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання;
  • встановлення пільг на податок на нерухомість на території ІП (за рішенням ОМС).

Також Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону № 4416-1 «Про індустріальні парки». Документ передбачає інструменти державної підтримки індустріальних парків:

  • державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури;
  • компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж;
  • надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури тощо.

«Індустріальні парки - це сучасний підхід до організації промислових зон, який відповідає засадам ринкової економіки, сприяє формуванню кластерів і ланцюжків доданої вартості на відповідних територіях», - зауважила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Нагадаємо, як раніше зазначав Президент України Володимир Зеленський, - «розвиток індустріальних парків - важлива й амбітна мета. Це популярний у світі принцип організації промисловості, який є ефективним інструментом залучення інвестицій».

Програма «Питна вода України» дозволить реалізувати понад 1700 інфраструктурних проєктів 

Цікаво про ремонти: дізнайтесь як оформити дерев'яний ґанок
Источник: minregion
 
Интересные новости:
29.09.2021
744
Проєкт передбачає створення в українських містах локацій «активний парк» і «спорти...
29.09.2021
3077
Эстакада - часть транспортного комплекса, который строится на пересечении автомобильных дорог М-03 К...
29.09.2021
7684
Стало відомо, що з'явиться на місці знесеного ринку "Юність"...
17.05.2022
616
Найбільшу кількість дозволів на виконання будівельних робіт видано у Львівській, Закарпатській ...
17.05.2022
667
В то же время двух членов правления АО УЗ уволили с занимаемых должностей...
17.05.2022
1939
Перший Президент України, перший голова Верховної Ради Леонід Кравчук пішов із життя 10 травня&...