Вчені винайшли кераміку, яка може відновлюватися самостійно

Кількість населення людства постійно зростає. Через це зростає потреба в матеріалах. Та постійне їх виготовлення спричиняє збільшення "вуглецевого сліду". Окрім цього, це просто дорого. Тому, якби ці матеріали змогли самовідновлюватися, то це б стало своєрідною панацеєю. Ймовірно, скоро "революція самовідновлення" досягне кераміки
2202 13.09.2021 в 09:56Самовідновлювальна кераміка


Кераміка зручна своєю міцністю та здатністю витримувати дуже високі температури. Але водночас з цим вона дуже крихка. Під дією навантажень матеріал починає тріскатися. І якщо вдома можна просто купити нову чашку за заміну тій, яка тріснула, то що робити, наприклад, в космічній галузі? Там тріщина може стати фатальною. Американські вчені, ймовірно, змогли розв'язати цю проблему, виявивши невідомий раніше механізм самовідновлення в певному типі кераміки.


Самовідновлювана кераміка: дивіться відео

Детальніше про відкриття

Дослідники виявили, що певний тип кераміки, карбід хрому та алюмінію, може уповільнювати поширення тріщин та навіть відновити цілісність структури в умовах кімнатної температури. Такі структури відомі як MAX-фази й складаються з різних прошарків, які вбудовані почергово.

Вчені створили робота-черв’яка, який може стати у нагоді в будівництві

Механізм, який лежить в основі відновлення називається "механізм перегину" та відомий нам з геології. Коли утворюється тріщина, між різними прошарками утворюються дефекти – смуги перегину. Кристали у цих смугах обертаються під дією тиску, що запобігає подальше поширення тріщин. Більш того, ці повернені кристали також активно відновлюють матеріалу, "заліковуючи" тріщину.

Самовідновлення може повторюватися знову й знову, затримуючи руйнування матеріалу. Цей же принцип можна використати не лише для кераміки, а для будь-якого матеріалу з аналогічною шаруватою структурою.

Крупнейший в мире завод по откачке CO2 из воздуха открыли в Исландии (ФОТО, ВИДЕО)

Цікаво про ремонти: чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник 
Источник: tech
 
Интересные новости:
13.09.2021
464
Глава государства дал поручение Кабмину заложить в бюджет-2022 средства для украинских защитников...
13.09.2021
2549
Для того, щоб отримати це фінансування, органи місцевого самоврядування мають подати свої пропозиції...
23.09.2021
458
На основі інформації, зібраної в ході експериментів, планують розробити нові рішення для поліпшення ...
23.09.2021
602
Документ призван урегулировать порядок заключения трудовых договоров и вопросы испытательного срока...
23.09.2021
528
Кошти будуть спрямовані на фінансування програми «Енергодім»...