В центральній частині Києва пропонують ввести мораторій на будівництво і реконструкцію

До того, як буде затверджено новий Генеральний план столиці, депутати пропонують ввести повну заборону на здійснення будівельних робіт в центральній частині Києва
4319 21.07.2021 в 07:40Мораторій на будівництво в
центральній частині Києва


Тимчасовий мораторій на забудову в центральній частині столиці планують ввести у Києві. Проєктом рішення передбачається також і заборона на здійснення робіт з реконструкції будівель зі зміною існуючих геометричних параметрів.

Про це йдеться на сайті Київради.

Історико-архітектурний опорний план Києва від МКІП рекомендований до затвердження 

Як зазначив депутат Київської міської ради, перший заступник голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко, центральна частина Києва є туристичним обличчям столиці, місцем концентрації історичного надбання та економічної діяльності.

«Безконтрольна житлова забудова центру призведе до знищення історичного ареалу, значного погіршення життєвого середовища, надмірного ущільнення забудови, перевантаження інфраструктури та зменшення рівня туристичної привабливості Києва. Тому ми подали проєкт рішення з наступною пропозицію. До того, як буде затверджено новий Генеральний план міста, ввести повну заборону-мораторій на здійснення будь-яких будівельних робіт з будівництва нового житла в центральній частині Києва. Місто, нарешті, має почати жити цивілізовано та планувати свій розвиток», – наголосив Григорій Маленко.

За словами депутатки Київської міської ради, секретарки Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, проєктом рішення передбачається також і заборона на здійснення робіт з реконструкції будівель зі зміною існуючих геометричних параметрів. 

Генплан vs майстер-план: що є більш актуальним для українських міст

При цьому уточнюється, що мораторій на здійснення підготовчих та будівельних робіт щодо будівництва (нового будівництва, реконструкції) у межах центральної планувальної зони міста Києва не поширюється на проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту існуючих будівель і споруд у межах існуючих геометричних параметрів будівель.

«Надалі буде дозволено проводити будівництво, реконструкцію об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури», – зазначила Євгенія Кулеба.

Не допустить резкого повышения цен на жилье: на сайте Рады появилась петиция против "ресурсного" законопроекта №5600 

Цікаво про будівництво: відомий український виробник повідомив про розширення асортименту покрівельних та фасадних матеріалів
Источник: bigkyiv
 
Интересные новости:
21.07.2021
1376
Необхідність прискорити реалізацію проєкту обговорили президент України Володимир Зеленський і прези...
22.07.2021
10976
После завершения строительства новой дороги время в дороге между Киевом и Днепром сократиться н...
20.07.2021
787
Государственная компания NTPC задумалась о производстве зеленого водорода в коммерческих масштабах...
17.09.2021
619
Берлін розширить веломережу до 3 тисяч кілометрів доріжок і смуг...
17.09.2021
500
Банк буде працювати над новим підходом до оцінки інвестиційного клімату...