Імплементація закону про захист інвесторів житла повністю знищить будівельні піраміди - НБУ

Голова Національного банку Кирило Шевченко повідомив, що імплементація закону про захист інвесторів житла зменшить ризики для банків
412 08.04.2021 в 08:58Захист інвесторів житла 


Імплементація закону про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому, зменшить ризики не тільки для самих українців, а й для банків, які задіяні у кредитуванні.

Про це під час спільного пресбрифінгу щодо вирішення питання добудови ЖК "Еврика", "Патріотика" та "Патріотика на озерах" сказав голова Національного банку Кирило Шевченко.

"Законопроєкт №5091 - це революційний проєкт закону щодо захисту прав на ринку житлової нерухомості. Його імплементація повністю знищить будівельні піраміди. Закон обмежує ризики інвесторів на первиному ринку нерухомості і зменшує ризики для банків, що беруть участь у цьому", - сказав Шевченко.

Покінчити з "будівельними пірамідами": як новий закон змінить ринок житлової нерухомості

Він нагадав, що у серні 2020 року Національний банк визнав банк "Аркада" неплатоспроможним через проблеми із рівнем капіталу.

"Як ми й прогнозували жодного впливу на функціонування банківської системи банкрутство банку не мало. Частка банку на ринку була незначною", - зауважив Шевченко.

ЖК «Аркады» достроит «Столица Групп»: за счет чего будут строить и когда начнутся работы (ВИДЕО)

Нагадаємо, Правління НБУ 25 серпня 2020 року ухвалило рішення про віднесення банку "Аркада" до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Банк "Аркада" зупинив будівництво трьох житлових масивів у Києві ("Патріотика", "Еврика", "Патріотика на озерах"), де у спорудження квартир вклали кошти понад 12 тис. громадян.

Проєкт Закону про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому №5091 одержано Верховною Радою 17 лютого 2021 року.

Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю змінено. Найважливіші новели постанови №303 

Интересно о ремонтах: какие цвета интерьерных красок сейчас в тренде?
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
08.04.2021
7039
До цього переліку потрапляють і покрівельні матеріали, зокрема, популярний в Україні шифер. А також ...
12.04.2021
551
Через протоку, яка з’єднує дві країни, проходить міст, який використовується для автомобільног...
12.04.2021
411
У бразильському місті Енкантадо будують нову статую Христа-Захисника, яка буде вищою, ніж відом...