Опублікована перша редакція постанови з оцінювання якості конструктивних рішень проектів сталевих конструкцій

Асоціація Український центр сталевого будівництва та Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського підготували першу редакцію стандарту-настанови щодо оцінки ефективності проектів сталевих конструкцій
876 30.11.2020 в 09:30


Постанова з оцінювання якості
конструктивних рішень


Виконуючи перевірочні розрахунки та оцінюючи проекти металевих конструкцій будівель різного призначення, спостерігаємо неефективні проектні рішення та необґрунтовані перевитрати матеріалу. Часто проектувальники надають перевагу сталі класу міцності С255 замість використання ефективних високоміцних та низьколегованих сталей. Ще більше ситуацію з реалізацією проектів ускладнює використання прокату, наявного у чисельних сортаментах, але відсутнього на ринку України. Такий стан речей шкодить не тільки замовнику проекту, а й усій галузі металобудівництва.

У зв’язку з цим назріла потреба в інструменті для оцінювання проектів сталевих конструкцій. Враховуючи відсутність аналогічних європейських і міжнародних стандартів або настанов, було розроблено проект абсолютно нового документу.

Розроблений стандарт призначений, у першу чергу, для самоконтролю прийнятих проектних рішень авторами проекту. Також цей документ може бути інструментом замовника для оцінювання проекту сталевих конструкцій і прийняття подальших рішень. 

Ознайомитись з документом Настанови з оцінювання якості конструктивних рішень

Після затвердження цей стандарт може бути інтегрований до ДБН А.2.2-3:2013 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» та профільного ДБН В.2.6-198:2014 «Сталеві конструкції. Норми проектування».

Оскільки цей стандарт не має аналогів, нам важливо знати, що думають про нього учасники галузі. Просимо розглянути першу редакцію проекту ДСТУ-Н «Конструкції сталеві будівельні. Настанова з оцінювання якості конструктивних рішень» і надіслати свої коментарі та пропозиції на електронну адресу kordun@urdisc.com.ua до 10 грудня 2020. Для обговорення положень цього стандарту заплановано провести відкриту нараду 15 грудня 2020.

Впровадження BIM в Україні: підготовано перші редакції трьох національних стандартів 

Читайте также: ранее мы писали помогают ли увлажнители воздуха бороться с вирусами

Источник: uscc
 
Интересные новости:
16.11.2020
926
В рамках реалізації Дорожньої карти по впровадженню BIM в Україні підготовлені перші редакції трьох ...
23.12.2020
697
На оновлення будівельних норм у 2021 році виділено рекордну суму...
02.12.2020
564
Асоціація Український центр сталевого будівництва та ТК «Металобудівництво» Український ...
01.12.2020
719
Мінрегіон впроваджує європейські стандарти якості та безпечності будівельної продукції в Україні...