"Ліфт ста драконів": як виглядає найвищий і найшвидший ліфт у світі, який вбудували в скелю. Спойлер: дух захоплює

Ліфт Байлонг, розташований в Національному парку Чжанцзяцзе в Китаї. Ця унікальна інженерна споруда, що побудована на стрімкій скелі, вважається найвищим і найшвидшим відкритим пасажирським ліфтом у світі
821 27.11.2020 в 09:16


"Ліфт ста драконів"


У китайській провінції Хунань працює найвищий зовнішній підйомник у світі зі страхітливою назвою "Ліфт ста драконів", який неодноразово потрапляв до Книги рекордів Гіннесса. Так він є найбільшим за вантажопідйомністю і найшвидшим пасажирським ліфтом, найвищим сучасним підйомником та найвищим відкритим експозиційним ліфтом. 

Три двоповерхові ліфти на півдні Китаю підіймаються на вершину гори висотою 330 метрів всього за 88 секунд. Щодня ліфтами користуються близько 8000 туристів, в порівнянні з 14000 до пандемії.

"Це супершвидко", – ділиться враженнями пенсіонер Цзінь Шихао, після завершення поїздки, яка коштує 129 юанів (19 доларів США, 540 грн).

Найглибший у світі басейн відкрили у Польщі. У ньому є навіть підводні готельні номери (ФОТО, ВІДЕО)

Цікавий факт. Ліфт розташований в пейзажній зоні Улін'юань національного парку Чжанцзяцзе. Саме тут розташована знаменита гора Avatar Hallelujah Mountain, названа так на честь однойменного фільму. І саме тут Джеймс Кемерон знімав деякі епізоди свого "Аватара". Творці фільму заявили, що різні гори світу надихнули авторів на створення образу літаючих скель, в тому числі і ті, які розташовані в парку Чжанцзяцзе. Зрозуміло, відзняті пейзажі пізніше були оброблені комп'ютерною графікою для додавання їм ще більш екзотичного вигляду.

 

"Геологічна структура парку дуже підходить для використання ліфтів як транспортного засобу, тому ми зробили цей ліфт Байлонг", – пояснює Лю Цзе, директор компанії, що управляє ліфтом.

144-летний виадук Рибблхед обновят при помощи его 3D модели

"Раніше була тільки Канатна дорога з обмеженою пропускною здатністю, тому туристам доводилося довго чекати", – додає Лю Цзе.

Альтернативою ліфту є тригодинне сходження пішки.

Відпочинок у "бульбашці" на природі: що таке баббл-готелі і де їх знайти (ФОТО)

 

Довідка. Установка ліфта почалося в 1999 році і була завершена через три роки. При його зведенні підйомний механізм вбудували безпосередньо в скелю кварцової породи.  Ліфт складається з трьох двоповерхових кабін, вантажопідйомність яких становить 3750 кілограмів. Одна кабіна може підняти або спустити за один раз 48 – 50 пасажирів. На ліфті також встановлені сейсмічні датчики, при спрацьовуванні яких ліфти повинні в короткі терміни евакуювати всіх людей вниз.
Вартість спорудження такого дива техніки становила 18 млн доларів.

COVID-19: когда введут локдаун? В правительстве обсуждают 3 вероятные даты в декабре

Цікаво про ремонти: раніше ми писали про особливості хюґе-інтер'єру і те, як створити справжній скандинавський затишок у себе вдома

Источник: fun
 
Интересные новости:
27.11.2020
1181
Враховуючи суворі атмосферні умови, дизайн поселення має вертикальну концепцію, вбудовану в товщу ск...
27.11.2020
711
У 2021 державне фінансування отримають виключно проєкти будівництва, в яких враховано вимоги безбар&...
16.01.2021
633
Окрім осучаснення збудованої  1907 році будівлі, розробники проєкту передбачили новий новітній ...
16.01.2021
1092
Для пользователей велосипедов с колесом Rolloe разработают мобильное приложение, чтобы фиксировать д...
15.01.2021
3296
Довгий час зловживання на дорожніх роботах призводили до значних втрат коштів платників податків. Чи...