Орендна нерухомості в карантин: заплатимо лише за комуналку? Зеленський підписав закон

Орендарі зможуть платити тільки за комунальні послуги: правила карантинної оренди знову оновили
4792 16.07.2020 в 00:03


Правила оренди знову оновили


13 липня Президент України підписав Закон № 692-IX про державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією карантинних обмежувальних заходів (законопроект № 3377). Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Законом також передбачені зміни до п.14 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, а саме:

- Установити, що з моменту встановлення карантину і до його скасування, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

Цены на жилье вырастут? Как на цену квартир повлияет смена главы НБУ и закон о риелторах

- Розмір плати за користування майном не може перевищувати сукупний (пропорційно до орендованої площі) обсяг витрат, які наймодавець здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплати вартості комунальних послуг.

- Зазначені витрати покладаються на наймача як плата за користуванням майном за відповідний період пропорційно площі нерухомого майна, яку він наймає відповідно до договору, якщо договором не передбачений обов'язок наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково.

- Ця норма не поширюється на суб'єктів господарювання, які впродовж дії карантину фактично здійснювали діяльність з використанням цього майна в своїй господарській діяльності в повному обсязі, а також на договори найму майна, яке належить територіальній громаді.

Нагадаємо, зараз встановлено, що на час дії карантину, обставиною зменшення або звільнення від орендної плати також може бути запроваджена заборона на певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, що забороняють доступ до такого майна третіх осіб.

Повышение цен на электроэнергию: возможен рост тарифов для населения и бизнеса в 7-10 раз - эксперт 

Читайте також: раніше ми писали на що слід звернути увагу при виборі шпаклівки та як досягти найкращого результату від фінішного етапу шпаклювання 

Источник: biz
 
Интересные новости:
30.06.2020
1075
Що відомо про новації на ринку оренди державного та комунального майна...
24.06.2020
1216
Нові реалії офісного ринку в пост-карантинному світі: оптимізація витрат в коворкінгу...
22.06.2020
754
До яких змін слід готуватися на ринку офісних центрів України...
20.10.2020
8414
Чого очікувати на ринку офісної нерухомості в умовах мінливої економічної ситуації та ймовірної друг...
23.09.2020
6887
Внаслідок пандемії COVID-19 орендна активність на ринку офісної нерухомості значно сп...
19.09.2020
10335
Как офисный рынок переживает коронакризис и насколько изменились ставки аренды в бизнес-центрах...