Їх добудують? Чому "Аркада" може стати другим "Укрбудом" і що чекає більш ніж 10 000 вкладників у будівництво

Будальянс «Аркада» так і не ввів в експлуатацію 24 будинки, будівництво яких мали закінчити до кінця 2019 року.
3169 03.07.2020 в 05:58


Другий "Укрбуд"?


Другого липня 2019 року Господарський суд Києва скасував рішення Київради про розірвання договорів оренди з банком «Аркада» на територію під забудову другої черги ЖК «Патріотика на Озерах», що на Осокорках. Як відомо, у ньому розміщено капітали вкладників ще двох ЖК у Києві. Зараз банк опинився в зоні ризику банкрутства. 


В тіні «Укрбуду»

У 2019 році «Аркада» призупинила будівництво на майданчиках трьох житлових масивів: «Патріотика», «Еврика» та «Патріотика на озерах». У квартири тут вклалися більше 10 тисяч осіб. До слова, порівняно стільки ж людей стали вкладниками іншого сумновідомого забудовника - «Укрбуд».

Українцям нав'яжуть нову монополію? Законопроект про ріелторську діяльність перевірять на наявність корупційних ризиків

Будівництвом житлових комплексів «Патріотика» в районі Осокорків та «Еврика» на території Київського національного університету ім. Т. Шевченка біля Теремків займалися пов’язані з «Аркадою» компанії. Фактично, банк є посередником між інвесторами та забудовником.

Проблеми з добудовою попередніх проєктів почалися після старту будівництва «Патріотики на озерах», яку планували звести поруч з «Патріотикою», на місці зеленої зони навколо озер Тягле й Небреж. Варто зазначити, що ДПТ ділянки цього будівництва, що суперечив Генплану міста, ухвалили без обговорення.

Як відомо, тут хотіли будувати житловий мікрорайон щонайменше на 30 тисяч мешканців. Проєкт передбачав 43 житлових будинки до 27 поверхів, лікарні, три школи, дитсадочки та два торгових центри. Але будівництво відкладали 12 років. 

У 2015 році понад 11 тисяч киян підписали петицію з вимогою захистити територію навколо озер Тягле і Небреж від забудови та створити тут парк.

В результаті за період очікування борг забудовника за оренду сягнув 74 млн грн. Заборгованість забудовника та вимоги громадськості стали причиною розриву договору оренди з власником землі в січні 2019 року. Наступні пів року «Аркада» в судовому порядку відстоювала право на будівництво «Патріотика на озерах», що стало причиною зупинки інших будівництв - «Патріотики» та «Еврики».

Киевгорстрой ввел в эксплуатацию 3 жилых комплекса Укрбуда: каким ЖК повезло


Втручання НБУ

З листа голови НБУ Якова Смолія до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля стало відомо, що «Аркада» не ввела в експлуатацію 24 будинки, які мала побудувати до кінця 2019 року, таким чином будівельний альянс «Аркада» не виконав зобов’язання перед 10 883 інвесторами. НБУ вже направив повідомлення до СБУ з приводу розслідування фактів організованої злочинності навколо будівництв.

Кабмин запускает электронный строительный реестр. "Это минимизирует коррупцию в отрасли" - Шмыгаль

Натомість «Аркада» висунула свої умови на завершення будівництва трьох ЖК:

1. Регулятор має розблокувати можливість продажу квартир у всіх будинках всіх ЖК.

2. Київська влада має розрахуватися за своїми зобов’язаннями (560 млн грн компенсації за побудовану котельню «Позняки», магістральні мережі поза межами будмайданчика і знесену естакаду через каналізаційний колектор).

3. Київрада має продовжити термін дії договорів оренди землі ЖМ «Патріотика на озерах».

На вимогу банку в НБУ надати кредит для відновлення фінансування будівництва регулятор вже відмовив, пояснивши, що тим, не видає гроші на фінансування будівництва.


Що буде далі?

Не виключають, що банк «Аркада» може вирішити добудовувати «Патріотику на озерах» без дозвільної документації.

На зустрічі сторін в КМДА стало відомо, що проєкт «Патріотики на озерах», куди вже вклалися до 500 осіб, змінився: збільшилася площа зелених зон та зменшилася щільність забудови.

НБУ запропонував «Аркаді» легальним законодавчим шляхом зареєструватися як фінансова компанія та вийти з-під регулювання регулятора, що спрямоване на захист інтересів вкладників і кредиторів.

У КМДА вважають, що банк «Аркада» має проявити відповідальність перед інвесторами та запропонувати варіанти завершення будівництва комплексів.

Повышение тарифа на транспортировку электроэнергии отразиться на стоимости товаров и услуг для населения – минэнерго

Читайте также, ранее мы писали о том, как самостоятельно установить кондиционер и какие инструменты для этого понадобятся 

Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
26.06.2020
1089
Олена Шуляк ініціює створення Міжвідомчої комісії при Кабінеті міністрів України...
18.06.2020
1059
Банк «Аркада» має усвідомлювати відповідальність перед інвесторами та прийняти принципов...
21.10.2020
1407
Заступник глави МВС Антон Геращенко заявив, що нові забудовники можуть взяти на себе зобов’яза...
16.10.2020
1482
Віталій Кличко поділився планами щодо добудови об'єктів «Аркади»...
12.10.2020
2124
Такими є висновки аудиту, проведеного ХК «Київміськбуд» по об'єктах ЖК «Патріотика...