Ціни на вантажоперевезення зростуть у 6-7 разів. ЄБА рекомендує Укрзалізниці доопрацювати новий договір

Договір Укрзалізниці на вантажні перевезення потребує доопрацювання – ЄБА
1275 18.06.2020 в 23:53Вартість вантажоперевезень
може зрости у 6-й разів


В Європейській бізнес асоціації (ЄБА) вважають, що АТ "Укрзалізниця" має доопрацювати оновлений договір на вантажні перевезення, який має вступити в дію з 1 липня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба асоціації.

Кому вигідні довгострокові договори з УЗ на вантажоперевезення: плюси і мінуси нових умов

"З 1 липня 2020 року Укрзалізниця планує ввести в дію оновлений договір про надання послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом, редакція якого була опублікована 31 травня на сайті відомства. Асоціація вдячна за врахування низки суттєвих зауважень, водночас ми хотіли б звернути увагу на деякі питання, що потребують доопрацювання", - йдеться у повідомленні.

Насамперед, йдеться про методику нарахування плати за користування власними вагонами Укрзалізниці. Наразі плата нараховується за прогресивною тарифною сіткою залежно від кількості годин користування вагоном. У новому ж договорі пропонується розраховувати плату за використання вагонів за добу. За підрахунками експертів ЄБА, таке нововведення може збільшити витрати вантажовідправників більш ніж у 6-7 разів або на 30-40 грн за тонну. Отже, в асоціації пропонують залишити чинний порядок оплати користування вагонами Укрзалізниці.

Вантажівки не пускатимуть на дороги під час спеки. Який ліміт ваги і за якої температури починають діяти обмеження

Експерти ЄБА також продовжують наполягати на виключенні значення «Тдод» з оплачуваного часу використання вагонів. Коефіцієнт Тдод – це додаткова одна доба до терміну доставки вантажів, необхідна для формування вантажного поїзду й оформлення супровідних документів. На практиці застосування «Тдод» означає дві додаткові доби за використання власного вагону перевізника (у вантажному та порожньому рейсах).

На переконання експертів комітету з логістики ЄБА, доцільним буде доповнити договір положеннями про встановлення відповідальності перевізника за пошкодження вагонів замовника, щоб збалансувати межі відповідальності замовника та перевізника. Інші зауваження бізнесу стосуються розмірів та умов нарахування штрафів, можливості списувати кошти з особових рахунків платника, переліку первинних документів тощо.

"Бізнес сподівається на якнайшвидше опрацювання коментарів разом з експертами Укрзалізниці та продовження дії поточного договору до моменту напрацювання редакції, яка враховуватиме інтереси всіх учасників ринку вантажних перевезень", - додають в асоціації.

Нагадаємо, Укрзалізниця 31 травня опублікувала новий договір на перевезення вантажів, який буде введено в дію з 1 липня. В компанії зазначили, що новий договір був доопрацьований у тісній співпраці з представниками бізнесу та їх об’єднаннями, а також причетними органами державної влади.

Наприкінці лютого Укрзалізниця оприлюднила перший проєкт договору з організації перевезення вантажів. Він мав запрацювати з 1 квітня. Проте, через скарги бізнесу та карантин, УЗ відклала введення його в дію, аби врахувати зауваження.

Газовые платежки за июнь подорожают втрое 

Читайте також: раніше ми писали, про які тонкощі потрібно знати при бурінні та облаштуванні свердловини

Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
10.06.2020
905
Нова послуга «Укрзалізниці» розрахована на великих відправників з гарантованим потоком в...
09.06.2020
709
Чем дольше будет срок заказа услуги перевозок, тем ниже и выгоднее будет цена за пользование вагонам...
02.06.2020
911
Послуга перевезення вантажів за розкладом руху маршрутних поїздів не впливають на строки достав...
20.01.2021
881
«Укрзалізниця» представила нову цінову методику з оренди її вагонів...
12.01.2021
476
Залізничний оператор запровадив три типи ставок плати: граничну, маржинальну та фактичну...
28.12.2020
3702
«Укрзалізниця» створить відокремлену бізнес-вертикаль вантажоперевезень...
Новости и Акции компаний
З Різдвом!
06 января 2021 г. 1601
Вітаємо з Новим Роком!
30 декабря 2020 г. 1151