Розпочинається наступний етап запуску ДІМ - голова інспекції (ІНФОГРАФІКА)

Юрій Васильченко, голова новоствореної Державної інспекції містобудування (ДІМ) України розповів про новий етап запуску ДІМ
1003 29.05.2020 в 10:14


Новий етап запуску ДІМ


Урядом прийнято постанову «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду», можемо рухатись далі.

Цією постановою утворено вісім терорганів Державної інспекції містобудування як окремих юридичних осіб публічного права (міжрегіональних головних управлінь ДІМ).

Таке створення терорганів відповідає ідеї децентралізації, новий формат дозволить оптимізувати всі наявні ресурси та правильно сформувати робочий процес. Плюсів багато.

Наприклад, на відміну від ДАБІ, яка разом зі своїми територіальними органами останні 5 років була однією юридичною особою, структура ДІМ інша.

Вместо ГАСИ: Кабмин узаконил Государственную инспекцию градостроительства

Раніше, щоб провести перевірку на території необхідно було чекати доки буде підписано наказ керівництвом ДАБІ в Києві. Зараз інша ситуація, наказ на перевірку буде видавати керівництво відповідного міжрегіонального головного управління.

Розглядався також варіант створення окремих юридичних осіб в кожному регіоні, але він був відхилений, оскільки тоді необхідно було б збільшувати кількість бухгалтерів, юристів, кадровиків тощо. Нам же потрібно посилювати інспекційний напрям роботи та на нього направляти наявний ресурс.

До речі, такий підхід до формування територіальних органів у якості восьми міжрегіональних управлінь вже апробовано Міністерством юстиції України.

І ще одна цікава зміна: відповідно до постанови, відповідальним органом за організацію та проведення Конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію на території України буде Держсервісбуд, оскільки саме цей орган з моменту функціонування буде невід’ємно пов'язаний з процесами прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Продовжуємо працювати над запуском ДІМ - абсолютно нового органу у сфері містобудівної діяльності.

Узнайте больше об обновлении ГАСИ, читайте спецтему Build Portal "Перезагрузка ГАСИ"  

 
Интересные новости:
18.05.2020
1200
Юрій Васильченко, голова Державної інспекції містобудування України розповів про плани і зміни ДІМ ...
23.10.2020
7922
Кабмин отстранил Юрия Васильченко от должности главы ГИГ и Алексея Башкирова с поста главы Госу...
22.10.2020
2973
У Верховній Раді розпочала роботу Тимчасова слідча комісія з розслідування корупції в органах ДАБІ...