Інформаційна база пам’яток Києва: вже внесено дані про понад 2 500 будівель

Олександр Никоряк: «До інформаційної бази пам’яток Києва занесено дані про понад 2 500 будівель»
748 21.05.2020 в 11:01Інформаційна база пам’яток Києва
поповнюється новою інформацією


Наповнення даних про об’єкти охорони культурної спадщини в інформаційній базі пам’яток м. Києва триває, вже опрацьовано 2 581 об’єкт. Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

«Департаментом спільно з Київським науково-методичним центром продовжується робота з наповнення архівною документацією бази пам’яток. Завершено опрацювання і оцифровка інформації про об’єкти (будівлі/споруди) Подільського, Оболонського, Деснянського, Дніпровського, Дарницького та Печерського районів, розпочата робота з перевірки інформації про об’єкти Шевченківського району. Наразі на стадії оцифровування 67 вулиць», – повідомив Олександр Никоряк.

На крок ближче до створення єдиної е-системи у будівництві: план дій затверджено

Він також додав, що КП «ГІОЦ» вже здійснені роботи з оновлення ІАС «Майно» та введено в дослідну експлуатацію, зокрема шар «Пам’ятки культурної спадщини». Остаточне налагодження відображення інформації спеціалістами КП «ГІОЦ» буде закінчено до кінця травня.

Скористатися базою пам’яток може кожен, перейшовши за посиланням.

«Після завершення всіх робіт, після оцифровування документації, база міститиме великий обсяг інформації, у тому числі: місцезнаходження об’єкта, охоронний номер, категорію, статус об’єкта, пам’ятку історії, ландшафту, містобудування, архітектури, технічний стан, форму власності, інформацію про власника, судові справи тощо. Кожен без зайвих зусиль зможе перевірити будь-яку пам’ятку культурної спадщини, що є на території столиці», – додав Олександр Никоряк.

Аналогів такої інформаційної бази пам’яток немає в жодному з міст в Україні. До того ж, інформаційна база пам’яток має значно ширшу інформаційну складову, ніж Державний реєстр нерухомих пам’яток України, який веде Міністерство культури.

Наразі інформаційна база працює у звичайному форматі, проте у планах – запуск мобільної версії.

Відома дата запуску Національної інфраструктури геопросторових даних

Нагадаємо, що наразі в Києві близько 3 500 об’єктів охорони культурної спадщини: 2 374 – пам’ятки місцевого та національного значення, 1 209 – щойно виявлені об’єкти культурної спадщини.ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Источник: kyivcity
 
Интересные новости:
21.05.2020
745
Голова Держгеокадастру Денис Башлик розказав коли запрацює система «Національна інфр...
21.05.2020
884
Затвердили план заходів щодо створення єдиної е-системи у будівництві...
21.05.2020
601
Президент Украины намерен найти финансирование на строительную программу по восстановлению мостов по...
05.06.2020
831
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
782
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1274
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...