На крок ближче до створення єдиної е-системи у будівництві: план дій затверджено

Затвердили план заходів щодо створення єдиної е-системи у будівництві
884 21.05.2020 в 10:27


Створення єдиної державної електронної
системи у сфері будівництва


Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо створення єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Відповідне розпорядження Кабмін ухвалив з умовою доопрацювання в одноденний термін, передає Build Portal.

"Метою проєкту розпорядження є усунення порушень у сфері містобудівної діяльності шляхом створення єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, що забезпечить прозорість системи державного архітектурно-будівельного контролю", - сказав міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Він додав, що цим розпорядженням затверджується план заходів щодо створення та запровадження єдиної електронної системи в сфері будівництва, а також визначаються виконавці відповідних заходів та строки їх виконання.

Потрібно викинути ліцензування як непотрібне. Держава має контролювати будівництво лише на етапі здачі об'єкта в експлуатацію – Шмигаль

За словами віцепрем’єр-міністра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, запуск єдиної державної електронної системи у сфері будівництва заплановано на червень цього року. 

"Десь на 90% система готова. Там вона два місяці розробляється - це дуже швидкий термін, тому ми сподіваємося що в червні вона запрацює", - зазначив Федоров.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Документ передбачає створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, що об’єднає у спільному інформаційному ресурсі всі дані про ринок будівництва. Інформація, яка міститься в базі системи (крім персональних даних), буде доступною через портал електронної системи.

Читайте також Відміна дозволів на будівництво доріг знизить корупційну складову


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
21.05.2020
601
Президент Украины намерен найти финансирование на строительную программу по восстановлению мостов по...
21.05.2020
970
Президент Зеленский заявляет, что программа "Большая стройка" работает "на полную"...
05.06.2020
831
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
782
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1274
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...