«Велике будівництво»: не можна зупиняти програму-драйвер української економіки

Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України розповів чтому не можна призупиняти програму «Велике будівництво»
1449 09.04.2020 в 09:02«Велике будівництво» не можна ставити на паузу


Для Міністерства розвитку громад та територій України напрям будівництва є одним із пріоритетних. 

«Будівництво не можна ставити на паузу, адже це загальмує регіональний розвиток на декілька років, призведе до неможливості введення в експлуатацію вже розпочатих об’єктів інфраструктури, втрати робочих місць, негативного впливу на економіку та зростання соціальної напруги, врешті, зриву програми «Велике будівництво». Першочергове значення для країни мають такі соціально важливі проекти як школи, дитячі садочки, лікарні, медичні амбулаторії», – наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Проектом закону про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік, розробленого для вживання заходів з нейтралізації наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та підтримки економічної активності в країні, передбачено, зокрема, виключення фінансування Державного фонду регіонального розвитку та інших програм та субвенцій, які мали спрямовуватись на розвиток територій у 2020 році.

Чи врятує будівництво економіку в кризу? Експерт розповіла про світовий та Український досвід

Саме тому Мінрегіон звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з пропозицією, враховуючи соціальну важливість реалізації у 2020 році Програми Президента щодо спорудження шкіл, садочків, стадіонів, доріг та неможливість реалізації всіх визначених понад ніж 400 проектів в рамках програми ДФРР, через складний механізм проведення відбору проектів, передбачити у державному бюджеті додаткову нову цільову бюджетну програму для реалізації решти проектів, що задекларовані, як проекти «Великого будівництва» з фінансуванням 2,1 млрд гривень.

За інформацією Київської міської та обласних держадміністрацій, у рамках програми «Велике будівництво» заплановано реалізувати понад 400 проектів.

У рамках Програми за кошти ДФРР обласними та Київською міською державними адміністраціями запропоновано 229 проектів з обсягом фінансування близько 3 млрд грн, завершення яких передбачено у 2020 році, зокрема:

  • загальноосвітні навчальні заклади – 101 (обсяг фінансування – 1,4 млрд грн)
  • дошкільні навчальні заклади – 62 (обсяг фінансування – понад 700 млн грн)
  • спортивні об’єкти – 66 (обсяг фінансування – понад 800 млн грн).

До переліку інвестиційних програм та проектів, затвердженого Кабінетом Міністрів України для реалізації у 2020 році за рахунок ДФРР, включено загалом 379 проектів регіонального розвитку із загальним обсягом фінансування 4,75 млрд гривень по всіх регіонах (окрім Закарпатської, Одеської, Сумської та Черкаської областей).

«Ця Програма стала для Мінрегіону маршрутною картою з розвитку регіонів на 2020 рік, адже її впровадження має забезпечити реалізацію державної політики щодо економічного зростання та інвестиційної привабливості територій, покращення надання соціальних послуг», – зазначив Олексій Чернишов.

 

ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Источник: minregion
 
Интересные новости:
09.04.2020
4424
8 квітня, сталася велика пожежа в районі станції метро «Печерська». Горіла ДАБ...
08.04.2020
714
Единый центр расчета стоимости спецразрешений, созданный Государственой службой геологии и недр объе...
08.04.2020
988
Через те, що схеми заповідних територій давно не оновлювались, їх можуть довільно зменшувати...
05.06.2020
826
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
776
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1265
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...