Що з е-кабінетом забудовника і коли він відновить свою роботу

Е-кабінет забудовника відновить свою роботу. В Міністерстві розповіли подробиці
953 07.04.2020 в 07:49Електронний кабінет забудовника
відновить свою роботу


За ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з представниками Міністерства цифрової інформації України, проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіоні щодо подальшої роботи Електронного кабінету забудовника (ЕКЗ), продовження автоматизації послуг та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Електронний кабінет забудовника почав діяти в Україні наприкінці 2019 року. Він мав надавати адміністративні послуги для будівництва об’єктів незначного класу СС1 онлайн та без участі чиновників. Проте, через численні атаки на ресурс, Державна архбудінспекція та Міністерство цифрової трансформації в березні були змушені призупинити його роботу для опрацювання та усунення недоліків. І вже до кінця цього тижня ЕКЗ має запрацювати.

«Відновлення роботи електронного кабінету забудовника важливо особливо зараз, коли дистанційна робота більшості ресурсів дозволяє вирішувати нагальні питання без порушення карантинного режиму, – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. – Оскільки зараз ДАБІ перебуває в перехідному періоді, має бути можливість фізичної подачі документів. У майбутньому, коли ми разом відпрацюємо всі механізми, втручання чиновників та ризик їх неправомірних дій будуть мінімізовані».

Також учасники зустрічі обговорили, що для недопущення незаконних втручань у роботу ЕКЗ, Мінрегіон стане держателем кабінету та Реєстру будівельної діяльності, Мінцифра відповідатиме за технічне адміністрування, а ДАБІ виступатиме в якості користувача системи.

Готуються провокації та зрив реформи ДАБІ - голова інспекції (ВІДЕО)

Під час зустрічі було вирішено, що в рамках Меморандуму про співробітництво у сфері автоматизації адміністративних процесів у будівництві буде створена робоча група, до складу якої увійдуть представники обох міністерств, проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS»,  Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіоні та ДАБІ.

Наразі Мінрегіон та Мінцифра працюють над розробкою технічного завдання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

 

ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Источник: minregion
 
Интересные новости:
07.04.2020
634
Чтобы сгладить последствия экономического спада, вызванного эпидемией коронавируса, в Китае выд...
07.04.2020
668
Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України розповів про стан реформи ДАБІ необхі...
03.04.2020
2736
Хід робіт за програмою "Велике будівництва" прокоментував Владислав Криклій...
05.06.2020
826
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
776
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1266
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...