Робота будівельного бізнесу майже паралізована. Ліквідацію ДАБІ необхідно обговорити публічно

Ліквідацію ДАБІ треба винести на рівень публічних обговорень та надати представникам будівельної галузі проекти рішень  

2583 25.02.2020 в 08:47


Будівництво та ДАБІ


Робота будівельного бізнесу майже паралізована, адже місяцями будівельники не можуть отримати в ДАБІ дозволу на старт будівництва або ввести свої об’єкти в експлуатацію. Про це президент Конфедерації будівельників України (КБУ) Лев Парцхаладзе та регіональні представники КБУ говорили, під час он-лайн наради.

«Якщо говорити цифрами, то сьогодні виросла частка відмов до 11,4%. Це абсолютний «рекорд» з 2013 року», - сказав Лев Парцхаладзе.

Він додав: «Є інформація, щодо можливої ліквідації ДАБІ та створення нової структури. Вважаю, що це питання треба винести на рівень публічних обговорень та надати представникам будівельної галузі проекти рішень. Ліквідація ДАБІ - не вихід, потрібно змінити філософію системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. КБУ вже неодноразово подавала перелік своїх пропозицій державним органам влади».

У свою чергу, регіональні представники КБУ озвучили свої пропозиції.

«ДАБІ має підпорядковуватися Мінрегіону. По-перше, центральна ДАБІ має бути координатором. По-друге, більше функцій ДАБІ передати на місця, щоби місцеві органи самоврядування контролювали будівництво та впливали на цей процес», - зазначив Ігор Білецький, заступник директора асоціації «Регіональне будівництво» - члена КБУ.

За словами представника КБУ у Волинській області Руслана Ваймана, дійсно, треба змінювати процедуру, особливо у питанні отримання документів на введення об'єкту в експлуатацію. На його думку, саме звідти треба забрати ДАБІ.

«Сьогодні дуже важко вводити об'єкти. Тому, я би не змінював сьогодні ДАБІ, а змінив би процедуру. ДАБІ має бути збережена, щоб ми не втратили рік часу. Краще її відсторонити від процедури вводу в експлуатацію та підключити страхову компанію», - додав Руслан Вайман.

«Хотів би підтримати тезу про децентралізацію ДАБІ та максимально передати повноваження на місця. Але в тому ключі, в якому про це йде сьогодні - ми поза процесом. Тому зараз треба зробити все можливе, аби представників будівельної галузі долучили до діалогу. Щоб він був максимально публічним. КБУ готова делегувати фахівців, які оперативно попрацюють саме в цьому напрямку та нададуть свої ключові пропозиції», - підкреслив представник КБУ у Львівській області Юрій Мартинюк.

Дізнайтесь більше про оновлення ДАБІ, читайте спецтему Build Portal "Перезавантаження ДАБІ" 

Джерело: kbu
 
Интересные новости:
20.02.2020
2125
И.о. главы Государственной архитектурно-строительной инспекции Елена Костенко рассказала соглас...
20.02.2020
1403
Олена Костенко, в.о. Голови ДАБІ повідомила, що інспекція готова працювати з іноземними інвесторами ...
19.02.2020
1438
В.о. очільниці інспекції Олена Костенко повідомила, що систему ДАБІ треба реформувати в найкоро...
06.04.2020
2325
У своєму відеозверненні голова ДАБІ Юрій Васильченко заявив, що готуються провокації та зр...
19.03.2020
2755
Набрали чинності прийняті Кабінетом Міністрів України 13 березня 2020 року постанови № 218 ...
18.03.2020
690
С какой целью Кабмин принял решение ликвидировать ГАСИ, а полномочия передать трем но...