Голова Ради Директорів КБУ Олександр Ротов: «Конфедерація готова долучитись до реалізації державної стратегії регіонального розвитку»

Відбулось публічне обговорення проєкту Концепції та плану реалізації державної регіональної політики та проєкту Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки
611 16.02.2020 в 08:25


Обговорення державної стратегії регіонального розвитку

У Мінрегіоні відбулося публічне обговорення проєкту Концепції та плану реалізації державної регіональної політики та проєкту Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Обидва документи розробив Мінрегіон на досягнення цілей 10.2. Програми діяльності КМУ «Українці, що мешкають в «депресивних регіонах».

На сьогодні, у 20 регіонах, де проживає 74% населення країни або 31,4 млн. осіб, показник ВРП на 1 особу є меншим за середній по Україні. Диспропорція зростає, а це посилює загрози суспільно-політичної дезінтеграції держави та вимагає значних державних ресурсів на заходи «вирівнювання».

«Ми говоримо про подальший територіальний розвиток України, запланований таким чином, щоб регіони вирівнялися в соціально-економічному плані, щоб не залишилося депресивних регіонів, щоб кожен українець міг мати рівний доступ до всіх державних сервісів. Ми пропонуємо дві стратегічні цілі нового курсу політики: підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів та територій; підвищення спроможності органів влади та інституцій до розвитку регіонів і територій», - наголосив перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький.

«Цілі державної Стратегії регіонального розвитку співпадають з цілями КБУ. Ми готові підключитись до реалізації проєктів в рамках Стратегії на будь-якому етапі, адже маємо представників у кожному регіоні та провірені напрацювання», - наголосив Голова Ради директорів КБУ Александр Ротов.Міністерством вже розроблено план заходів. Цього року має бути прийнято Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року та План заходів з її реалізації на 2021-2023 роки; подано до Парламенту законопроекти «Про стимулювання розвитку регіонів» (нова редакція), «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання інвестиційної діяльності та створення нових робочих місць на проблемних територіях)»; прийнято Державну програму транскордонного співробітництва на 2021—2027 роки; забезпечено реалізацію Державної програми розвитку регіону Українських Карпат на 2020—2022 роки; проведено відбір та затверджено перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів ДФРР та коштів, отриманих від ЄС в рамках Угоди про секторальну бюджетну підтримку.

Також у 2020 році буде відновлена робота Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку; подано до парламенту проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (щодо комплексного удосконалення системи формування та реалізації ДРП); планується експеримент щодо створення на базі агенції регіонального розвитку «Офісу євроінтеграції» у Херсонській області.

Ознайомитись з проєктом Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року 

Джерело: kbu
 
Интересные новости:
12.02.2020
829
Мини-VRV пятого поколения – лучшая система данного класса. Новинку следует ждать уже чере...
07.02.2020
918
Кто из меров малых городов может стать "Человеком года–2019" в номинации "Мэр года"...
24.09.2020
408
«Снєжка-Україна» запустила виробництво нової ґрунтівки глибокого проникнення...
15.09.2020
1091
Компания ЛИБЕР Украина представляет Neoproof Polyurea - гидроизоляционный матери...
14.09.2020
1030
Компанія «Рууккі Україна» інформує про нову позицію в асортименті продукції Rannila &nda...