ДАБІ: посадовців притягуватимуть до відповідальності за формальні відмови

Посадові особи держархбудконтролю відчуватимуть реальні наслідки прийнятих рішень, за безпідставні відмови у видачі дозвільних документів на будівництво іх притягуватимуть до відповідальності
1740 14.02.2020 в 22:34Відповідальність, сервіс, ... ДАБІ!

Ліквідувати практику надання безпідставних відмов у видачі дозвільних документів на будівництво можливо лише, якщо посадові особи держархбудконтролю відчуватимуть реальні наслідки прийнятих рішень. Тож Держархбудінспекцією запроваджуються відповідні організаційно-управлінські інструменти.

«Під час нарад, що відбулись у січні поточного року під головуванням Прем’єр-міністра України, представники галузі озвучили низку проблем у сфері держархбудконтролю. Серед них – і безпідставні відмови або відмови за так званими формальними ознаками – кома поставлена не там, пропущена крапка тощо. Це абсолютно неадекватна ситуація, яка не може залишатись без реакції. Тож мною було вжито заходи реагування», – розповіла в.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко. 

Зокрема, керівникам територіальних органів надано окреме доручення щодо зміни підходів у роботі із дозвільними документами та усунення практики необґрунтованих відмов. Так, наприклад, підстави для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт чітко прописані в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» – це неповний пакет документів, невідповідність документів вимогам законодавства, виявлення недостовірних відомостей тощо. Формальні ж недоліки, які пов’язані із відсутністю розділових знаків у тексті, допущенням граматичних помилок, некоректним формулюванням назви об’єкта будівництва в заяві тощо мають відпрацьовуватися із замовниками в оперативному режимі та не ставати головною причиною відмови у видачі дозволу. А надумані підстави для відмови взагалі мають бути виключені із практики роботи територіальних органів.

«Видача дозвільних документів на будівництво повинна нарешті стати дійсно адміністративною послугою – належного формату та якості, так як це передбачено чинним законодавством. Замовник будівництва має право звернутись та отримати вичерпну консультацію, подати повний пакет документів – та мати позитивний результат наданої адміністративної послуги», – зауважила Олена Костенко.

Тож під особисту відповідальність керівники територіальних органів мають забезпечити належний розгляд звернень від суб’єктів містобудування. У разі невиконання або неналежного виконання доручення щодо кожного керівника та відповідального посадовця розглядатиметься питання притягнення до дисциплінарної відповідальності. Відсоток та динаміка відмов у видачі дозвільних документів на будівництво по регіонах аналізуватиметься та за результатами прийматимуться відповідні управлінські рішення.

Нагадаємо, через надходження чисельних скарг в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олена Костенко відсторонила від виконання службових обов’язків керівників територіальних органів ДАБІ в Одеській, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях.

Ще раніше від виконання службових обов’язків було відсторонено шістьох посадових осіб, у тому числі директорів трьох Департаментів – державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, дозвільних процедур та нормативно-правового забезпечення. Щодо цих державних службовців порушено дисциплінарні провадження.

Дізнайтесь більше про оновлення ДАБІ, читайте спецтему Build Portal "Перезавантаження ДАБІ". 

Джерело: dabi
 
Интересные новости:
12.02.2020
3212
Суб’єктам господарювання більше не треба звертатися до ДАБІ для отримання ліцензії на паперови...
10.02.2020
1038
В Одеській, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях лишилися голів терорганиів ДАБІ...
10.02.2020
1082
Інтерв'ю із Оленою Костенко, очільницею ДАБІ, про корупцію, про зміни і нові можливості...
06.04.2020
2507
У своєму відеозверненні голова ДАБІ Юрій Васильченко заявив, що готуються провокації та зр...
19.03.2020
2775
Набрали чинності прийняті Кабінетом Міністрів України 13 березня 2020 року постанови № 218 ...
18.03.2020
702
С какой целью Кабмин принял решение ликвидировать ГАСИ, а полномочия передать трем но...