Мінрегіон виявив завищення замовниками вартості проектів за бюджетні кошти

Мінрегіон виявив завищення замовниками вартості проектів за бюджетні кошти у 2017-2019 роках на загальну суму 7,8 млн грн.
544 24.01.2020 в 07:41Міністерство направило до ДАБІ лист з вимогою перевірити діяльність експертних організацій

Мінрегіон у 2017-2019 роках було визначено головним розпорядником субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Проекти нового будівництва розроблялися регіонами відповідно до затверджених типових зразків проектів будівництва для закладів охорони здоров’я у сільській місцевості (наказ Мінрегіону від 16.05.2018 № 117). Разом з тим, однакові по типології, площі та функціоналу проекти амбулаторій, що були запропоновані регіонами до затвердження Мінрегіону, мали різну кошторисну вартість.

З метою встановлення причини такої відмінності, Мінрегіоном було ініційовано здійснення відповідних перевірок – повідомив сайт Мінрегіону

На запит міністерства перевірки здійснювали ДП «Укрдержбудекспертиза», Державна аудиторська служба України.

ДП «Укрдержбудекспертиза» була проведена вибіркова перевірка 21 проекту у 19 областях України з будівництва амбулаторій у сільській місцевості, у тому числі вартісних показників проектів.

За результатами перевірки встановлено необ’єктивність надання експертних висновків окремими експертними організаціями при проведенні експертизи проектів нового будівництва, що спричинило завищення вартості будівництва на суму 35,6 млн грн.

Мінрегіон 21.01.2020 року направив до ДАБІ лист з вимогою перевірити діяльність відповідних експертних організацій, а саме: ТОВ «Вінстратегія-Будтехекспертиза», ТОВ «Агенція незалежного інспектування «Експерт», ТОВ «Експертиза МВК», ТОВ «ПРОЕКСП», ТОВ «Експертиза ЗО», ТОВ «Рембудконсалтінг», філії ДП «Укрдержекспертиза» у Волинській області, Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській областях.

За результатами перевірки, у разі виявлення ДАБІ порушень щодо дотримання вимог нормативно-правових та нормативно-технічних актів у сфері містобудівної діяльності експертними організаціями, робочою групою Міністерства розвитку громад та територій України буде розглянуто питання виключення таких організацій з переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва.

Також Державною аудиторською службою України було здійснено фінансовий аудит 147 проектів нового будівництва амбулаторій та виявлено завищення вартості будівельних робіт на суму 7,8 млн грн.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також наказу Мінрегіону від 15.08.2017 № 204 ДАБІ здійснює перевірки діяльності відповідних експертних організацій щодо дотримання вимог нормативно-правових та нормативно-технічних актів у сфері містобудівної діяльності.

Читайте також про те, що у Раді підтримали відставку голови Міністерства розвитку громад і територій. А також про те, що у ДАБІ знайшли порушення в експертних висновках 18 організацій


Источник: minregion
 
Интересные новости:
24.01.2020
649
В рамках подготовки к проведению Чемпионата мира по футболу 2022 года компании Qetaifan Projects и A...
23.01.2020
1122
Цього року в аеропорту «Бориспіль» планують збудувати автовокзал. Від решти проєктів дов...
16.02.2000
389
Тимофій Милованов: Обсяги виробництва прокату у 2019 році зросли на третину...
16.02.2000
495
Zero-water garden created in Sharjah to show how desert plants can thrive in cities...