Будівельна галузь може давати до 6% ВВП України, - голова «Київміськбуду»

6% в ВВП від будівельної галузі — цілком реальна цифра. Звичайно, при існуючих 2,5% (статистика за минулий рік), доведеться напружитися. Але все можливо. Про це написав на своїй Фейсбук сторінці президент компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір
974 10.08.2000 в 00:00


Державні програми можуть стати головним поштовхом для галузі

6% в ВВП від будівельної галузі — цілком реальна цифра. Звичайно, при існуючих 2,5% (статистика за минулий рік), доведеться напружитися. Але все можливо. Про це написав на своїй Фейсбук сторінці президент компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір.

На його думку, потрібно створити можливості, щоб галузь показала таке зростання. А для цього потрібні певні передумови.

По-перше, законодавча база. Потрібно чітко прописати єдині правила гри для всіх. Приділивши особливу увагу штрафів і покарань за недотримання норм. Це звільнить ринок від наступних недобудов і поверне інвестиційну привабливість. Важливий фактор — Генплан. Його прийняття дозволить врегулювати забудову і дасть чітке розуміння того, що відбувається.

По-друге, дерегуляція галузі. У нас на одного працюючого припадає кілька контролюючих. «Якщо удосконалити систему покарань, спростивши при цьому роботу для законослухняних представників галузі, дихати стане легше», — вважає Ігор Кушнір.

По-третє, державні програми. Саме вони, на думку Ігоря Кушніра, можуть стати головним поштовхом для галузі. Це безпрограшний варіант для всіх: у забудовників є робота, у людей, які роками стоять у чергах — житло, при владі — виконані обіцянки. Більш того, якщо на практиці вдасться запустити анонсовану 11–12% іпотеку, ринок активізується в рази.

«Всі ці заходи в результаті здатні дати не тільки 6% внесок у ВВП країни, а й істотно пожвавити національну економіку. У всьому світі стимуляція економіки відбувається саме за рахунок будівельної галузі. Живі приклади — країни Європи, Америка в пост депресивні роки, все було направлено саме на зростання економік за рахунок будівництва», — написав Ігор Кушнір.


Читайте також про те, що у Києві потрібно будувати мінімум 2 млрд кв м житла нерухомості щороку - Лев Парцхаладзе

Нагадаємо, що у Верховній Раді підтримали відставку голови Міністерства розвитку громад і територій.


Источник: propertytimes
 
Интересные новости:
19.12.2019
4320
Игорь Никонов о тенденциях и боли рынка недвижимости Киева...
13.12.2019
1179
Комунальні підприємства з постачання тепла нарікають на свою збитковість і вимагають збільшення тари...
06.12.2019
1417
Як буде розвиватися основа економіки - будівельна галузь, про цілі і виклики, що стоять перед профес...
14.02.2020
2324
Що необхідно зробити, щоб ринок землі запрацював. Коментар експерта...
13.02.2020
2371
Фактори, які найбільше визначатимуть розвиток українського ринку торгової нерухомості в 2020...
03.02.2020
2553
Які основні перешкоди у будівництві знакових об'єктів в Україні...