Два тижні перевірок: у ДАБІ знайшли порушення в експертних висновках 18 організацій

З початку поточного року дозвільна комісія ДАБІ виявила, що 18-ма експертними організаціями надано 48 позитивних експертних висновків на проекти, в яких є суттєві порушення Державних будівельних норм, стандартів і правил
3390 21.01.2020 в 08:25Надано 48 позитивних експертних висновків на проекти, в яких є суттєві порушення норм

З початку поточного року дозвільна комісія Держархбудінспекції за результатами розгляду поданих замовниками будівництва документів виявила, що 18-ма експертними організаціями надано 48 позитивних експертних висновків на проекти, в яких є суттєві порушення Державних будівельних норм, стандартів і правил

Про це заявила в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олена Костенко.

Олена Костенко зазначила, що особливу роль у здійсненні дозвільних процедур на об’єкти класом наслідків СС2 і СС3 займає позитивний висновок експертизи.

«Станом на сьогодні за 14 днів січня дозвільна Комісія виявила, що 18 організацій надали позитивні висновки стосовно проектів будівництва по яким Інспекція була змушена зробити зауваження у зв’язку з суттєвими відхиленнями, які були допущені проектувальниками при створенні цих проектів будівництва», – наголосила Костенко.

Керівник ДАБІ розказала, що на сьогодні є проблема з несумлінністю чи непрофесійністю деяких проектантів та експертних організацій, що в процесі створює проблеми для суб’єктів містобудування при отриманні дозвільної документації в Інспекції. Це і невідповідність ДБН «Зміст і склад проектної документації», вимог щодо пожежної безпеки, енергоефективності будівель і споруд, а також ДБН «Планування та забудова територій» щодо щільності, відсотку забудови, обов’язкового забезпечення соціальною інфраструктурою тощо.

Тому, за словами Костенко, одним із напрямків, який має бути врегульованим, є посилення контролю за діяльністю експертних організацій та притягнення їх до відповідальності за свою непрофесійну діяльність. А завдання посилення контролю полягає в тому, щоби мінімізувати кількість експертних висновків, щодо проектів з суттєвими відхиленнями від Державних будівельних норм, стандартів і правил.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України 24 грудня призначив Олену Костенко першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) України, а 27 грудня на Костенко було покладено виконання обов’язків голови ДАБІ.

Читайте також про те, що у Раді підтримали відставку голови Міністерства розвитку громад і територій.

СПЕЦТЕМА: Перезавантаження ДАБІ 


 
Интересные новости:
20.01.2020
3145
Під час наради щодо розвитку будівельної галузі та детінізації ринку праці у сфері будівництві прем'...
15.01.2020
1432
Про реформування ДАБІ розповіла Олена Костенко, перший заступником голови Державної архіте...
06.04.2020
2507
У своєму відеозверненні голова ДАБІ Юрій Васильченко заявив, що готуються провокації та зр...
19.03.2020
2775
Набрали чинності прийняті Кабінетом Міністрів України 13 березня 2020 року постанови № 218 ...
18.03.2020
702
С какой целью Кабмин принял решение ликвидировать ГАСИ, а полномочия передать трем но...