Новим головою НАЗК став Олександр Новіков: що про нього відомо

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук представив нового Голову Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова

1160 20.01.2020 в 08:43Кандидатуру Новікова на посаду голови НАЗК підтримали всі шість членів конкурсної комісії

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук представив нового Голову Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова.

«Людині, яка бореться з корупцією на топ-посадах, точно буде нелегко. Але в професійній компетентності пана Новікова не сумніваюсь — впевнений, що у нього вийде забезпечити чесну, прозору та, найголовніше, ефективну роботу відомства. У керівника НАЗК має бути нульова толерантність до корупції! Так само, як і у решти працівників Агентства», - заявив Гончарук.

Прем’єр також звернувся до всіх працівників НАЗК:

«Всі ті, хто імітують бурхливу діяльність, роблять вигляд, що насичено працюють та перевіряють інформацію для «галочки» — не витрачайте наш час, пишіть заяву на звільнення одразу!»

Олександр Новіков був обраний конкурсною комісією за результатами відкритого конкурсу з-поміж низки інших кандидатів. Йому 37 років. Народився у Сумах. Здобув вищу юридичну освіту в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. Спеціалізація – Правознавство.

Прокурорську кар’єру розпочав на Сумщині. З 2004 по 2007 рік був слідчим помічником прокурора Сум. Після – прокурор нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства. Прокурор відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Сумської області.

У 2012-14 рр – прокурор відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави Генеральної прокуратури України. Після – прокурор департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ.

У 2019 р. був претендентом на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Успішно пройшов оцінювання.

Кандидатуру Новікова на посаду голови НАЗК підтримали всі шість членів конкурсної комісії. Він отримав найвищий бал з усіх кандидатів.

В активі Олександра Новікова – досудове розслідування спільно із правоохоронцями США, Німеччини, Болгарії, Грузії та Молдови за фактами транснаціонального відмивання грошей кіберзлочинцями; слідство у справ злочинної організації, яка у 2008-15 рр. сфальсифікувала 2 тисячі результатів ЗНО в інтересах Адміністрації президента, Верховної ради та уряду та провадження, за яким до суду було скеровано обвинувальний акт проти міністра юстиції Олександра Лавриновича, який розтратив 1,1 млн доларів, купивши послуги фірми Skadden, Arps Slate Meagher & Flom LLP and Affiliates.

Читайте також про те, що голова Кабміну пообіцяв, що у разі виявлення корупції ДАБІ буде ліквідовано.  А також про те, що в.о. голови ДАБІ призначено 32-річну Олену Костенко.

 
Интересные новости:
17.01.2020
630
Як концесійні проєкти та приватизація майна дозволять покращити якість послуг і модернізувати інфрас...
27.02.2020
502
В Мінекономики назвали причини зростання цін на житло...
27.02.2020
401
Промвиробництво в Україні у січні-2020 знизилося до січня-2019 на 5,1% ...
27.02.2020
756
Проблемним є близько 15 житлових комплексів «Укрбуду», які неможливо добудувати і здати ...