В Україні скасують пайову участь

З 1 січня 2021 року інститут пайової участі буде скасований
4281 10.01.2020 в 08:51
Пайова участь

Починаючи з 1 січня 2021 року інститут пайової участі буде скасований.

З 1 січня 2020 року розпочався річний перехідний період, у який сплата пайової участі здійснюватиметься виключно грошовими коштами до прийняття об’єкта в експлуатацію і виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту. Про це написав Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

"Ще один крок до покращення України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» - DONE. Відтепер пайова участь сплачуватиметься за наступними ставками:
- 4% від загальної кошторисної вартості будівництва для нежитлових об’єктів,
- для житла - 2% від вартості будівництва, яка розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження за регіонами і затверджується відповідним центральним органом виконавчої влади", – зазначив Парцхаладзе.

20 вересня 2019 року ВРУ прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" який повернуто з підписом Президента України 11 вересня 2019 року. Він набув чинності 17 жовтня 2019 року.

"До речі, якщо на момент початку дії Закону в населеному пункті чинний менший розмір пайової участі, встановлений органом місцевого самоврядування, то будівельники мають сплачувати його", – зауважив він.

Згідно із Законом, пайова участь не сплачується у разі будівництва об’єктів на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення, будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла, індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках, об’єктів промисловості тощо.

"Місцева влада має відповідні повноваження, щоб контролювати дотримання пропорції між будівництвом житла та важливої соціальної інфраструктури в населених пунктах. Тому вона зобов’язана докладати всіх зусиль, щоб забудовники будували школи та дитсадки. Адже саме місцева влада видає їм містобудівні умови та обмеження. У першу чергу, саме вона повинна контролювати, щоб в тому чи іншому місті будувалися дитячі садочки і школи паралельно з житловою забудовою. І вона не повинна дозволяти будувати житло, якщо немає забезпеченості соцінфраструктурою", – написав Парцхаладзе.

Читайте також про те, що у великих містах необхідно створювати зручні транспортно-пересадочні вузли для населення , а також про те, що ДАБІ в майбутньому мають реформувати.

 
Интересные новости:
09.01.2020
1500
Торік в українську зелену енергетику інвестували 3,7 млрд євро...
09.01.2020
1585
Громадськість може надсилати свої пропозиції, рекомендації та зауваження...
19.01.2021
681
Некоторые из них даже вошли в Книгу рекордов Гиннеса....
19.01.2021
411
В Єрусалимі з' явиться дерев'яний витвір мистецтва, з якого можна буде споглядати за зорями...
19.01.2021
336
Пандемия заставила быстро приспосабливаться к изменениям и развивать цифровые навыки...