В Україні тепер діє новий ДБН щодо проєктування висотних будівель

Відтепер висота будівель може становити 150 м
2295 09.01.2020 в 08:31150 метрів замість 100


Оновлені державні будівельні норми щодо проєктування висотних будівель - будинків та споруд вище 73,5 м почали діяти з 1 січня 2020 року. Це будівлі – громадського та житлового призначення.

Про це написав Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

"Такі норми містять важливі нововведення - нові технології, рішення, прописують використання сучасних матеріалів та інших можливостей, які використовуються у всьому високорозвиненому світі. Відтепер так буде і в Україні!", – зазначив Парцхаладзе.

Нові ДБН актуальні для проєктувальників та архітекторів столиці, адже надають їм змогу реалізовувати більше сучасних, безпечних та комфортних проєктів для людей та при цьому не звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

"Тому новими нормами ми не лише підвищили якість висотного будівництва, впровадили сучасні рішення, а й унеможливили звернення щодо відхилень в майбутньому", – зауважив він.

У вже діючих нормах:
– Дозволено проєктувати висотні громадські будинки висотою до 150 м;
– Введено обов’язкову енергоефективність висотних будівель класом не нижче “В”;
– Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проєктування більш надійних каркасів висотних будівель;
– Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків;
– Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки.

Новий ДБН “Висотні будівлі. Основні положення” розроблений ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" на заміну ДБН “Проектування висотних житлових і громадських будинків” 2009 року.

Читайте також про те, що у великих містах необхідно створювати зручні транспортно-пересадочні вузли для населення , а також про те, що ДАБІ в майбутньому мають реформувати.

 
Интересные новости:
23.12.2019
1308
1 березня 2019 року набрав чинності ДБН «Природне і штучне освітлення», яким передбачено...
18.12.2019
728
Місцева влада у великих містах України має докладати усіх зусиль, щоб створювати зручні транспортно-...
16.12.2019
920
Відтепер при проектуванні метрополітенів розробники зобов’язані влаштовуватися автоматизовані ...
13.01.2020
894
Українські дороги мають оснастити велодоріжками та смугами для велотранспорту...