Держмайно здаватимуть в оренду – Президент підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про оренду державного та комунального майна", який ухвалила Верховна Рада 3 жовтня

3509 27.12.2019 в 08:24Держмайно здаватимуть в оренду через аукціони

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про оренду державного та комунального майна", який ухвалила Верховна Рада 3 жовтня.

"Ухвалення закону забезпечить вдосконалення механізмів і процедур передачі державного та комунального майна в оренду, сприятиме прозорості та відкритості приватизаційних процесів, а також збільшенню надходжень до державного й місцевих бюджетів" – йдеться у повдомлены пресс-служби Президента.

Крім нової редакції існуючого закону "Про оренду державного та комунального майна", даним законом також вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та низки законів.

Згідно з законом, передача в оренду державного та комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватиметься вся інформація щодо угод оренди державного та комунального майна.

Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується державою.

Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Так, передбачається створення двох переліків: Перелік першого типу (перелік об’єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні) та Перелік другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Стартова орендна плата на аукціонах розраховуватиметься не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінка потенційного об’єкта оренди здійснюється у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Законом визначається перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.


Читайте також про те, що президент Зеленський ратифікував угоду щодо будівництва метро у Харкові. А також про те, що у Мінрегіоні хочуть нарешті вивести формулу щодо завершення проблемних довгобудів. 
Интересные новости:
26.12.2019
1041
Як міжнародні тренди розвитку торгівельної нерухомості відбиваються на вітчизняних проектах та на як...
26.12.2019
1014
За чотири роки роботи система публічних закупівель Prozorro заощадила українським платникам податків...
26.12.2019
923
У 2020 році в Україні модернізують тисячу багатоквартирних будинків у 10 пілотних містах. Про це пов...
20.01.2021
486
Мінрегіон продовжує покрокове перезавантаження реформи містобудування, що передбачає ліквідацію ДАБІ...
20.01.2021
511
Министр финансов Сергей Марченко сообщил, как Кабмин хочет изменить формат сотрудничества с МВФ...
20.01.2021
1341
Мост призван значительно сократить расстояние между двумя провинциями КНР...
Новости и Акции компаний
З Різдвом!
06 января 2021 г. 1582
Вітаємо з Новим Роком!
30 декабря 2020 г. 1131