Держмайно здаватимуть в оренду – Президент підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про оренду державного та комунального майна", який ухвалила Верховна Рада 3 жовтня

3240 27.12.2019 в 08:24Держмайно здаватимуть в оренду через аукціони

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про оренду державного та комунального майна", який ухвалила Верховна Рада 3 жовтня.

"Ухвалення закону забезпечить вдосконалення механізмів і процедур передачі державного та комунального майна в оренду, сприятиме прозорості та відкритості приватизаційних процесів, а також збільшенню надходжень до державного й місцевих бюджетів" – йдеться у повдомлены пресс-служби Президента.

Крім нової редакції існуючого закону "Про оренду державного та комунального майна", даним законом також вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та низки законів.

Згідно з законом, передача в оренду державного та комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватиметься вся інформація щодо угод оренди державного та комунального майна.

Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується державою.

Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Так, передбачається створення двох переліків: Перелік першого типу (перелік об’єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні) та Перелік другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Стартова орендна плата на аукціонах розраховуватиметься не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінка потенційного об’єкта оренди здійснюється у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Законом визначається перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.


Читайте також про те, що президент Зеленський ратифікував угоду щодо будівництва метро у Харкові. А також про те, що у Мінрегіоні хочуть нарешті вивести формулу щодо завершення проблемних довгобудів. 
Интересные новости:
26.12.2019
554
Як міжнародні тренди розвитку торгівельної нерухомості відбиваються на вітчизняних проектах та на як...
26.12.2019
741
За чотири роки роботи система публічних закупівель Prozorro заощадила українським платникам податків...
26.12.2019
608
У 2020 році в Україні модернізують тисячу багатоквартирних будинків у 10 пілотних містах. Про це пов...
22.01.2020
920
Бюро Foster + Partners подало апелляцию по поводу 300-метровой башни Тюльпан, строительство которой ...
22.01.2020
491
IKEA строит в Вене магазин без паркинга – он будет спроектирован, прежде всего, как место, где...
22.01.2020
675
В столице 177 домохозяйств производят электроэнергию с помощью солнечных электростанций...