Європейські банки виділять більше 150 млн євро на підвищення безпеки автомобільних доріг в Україні

Верховною Радою ратифіковано дві важливі угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у сфері інфраструктури – проєкт «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» та проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України»
984 23.12.2019 в 08:22Окремий напрям фінансування - електрифікація залізничного напрямку

Верховною Радою ратифіковано дві важливі угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у сфері інфраструктури – проєкт «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» та проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України». Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй старонці у Facebook.

«Угоди, підписані ще декілька років тому, залишались мертвим папером і не були реалізовані. За цей втрачений час можна було завершити і електрифікацію, і з дорожньою безпекою у містах покращити ситуацію. Кошти були, проєкти теж», - заявив Криклій.

Згідно з цими угодами, Україні виділяються кошти на підвищення безпеки автомобільних доріг у розмірі 177 млн євро, з яких:

  • кредит ЄІБ – 75 млн євро (угода підписана 09.07.2018);
  • кредит ЄБРР – 75 млн євро (планується підписання угоди у 2020 році);
  • власні кошти міст, технічна допомога – 27 млн. євро.

«Підвищення безпеки для міст Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Київ, Кам’янець-Подільський, включає в себе покращення інфраструктури дорожніх перетинів, інфраструктури для велосипедистів та громадського транспорту, облаштування об’єктів для зменшення швидкості у населених пунктах та поблизу шкіл тощо», - повідомив міністр.

Ще один напрям фінансування - електрифікація залізничного напрямку. На неї буде видулено 150 млн євро. Проєкт електрифікації залізниці передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв'язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

«Наші партнери з ЄІБ і ЄБРР готові і далі під римувати такі проекти, але якщо ми будемо їх робити, а не роками тримати у парламенті», - написав Криклій.

Читайте також про те, що у наступному році нагляд за будівництвом і ремонтом пріоритетних доріг здійснюватимуть зарубіжні компанії. А також про те, що скарги на українські дороги тепер можна залишати в спеціальному додатку.

 
Интересные новости:
23.12.2019
2034
Будівельна галузь має потребу у реформуванні системи державного архітектурно-будівельного контролю т...
20.12.2019
1698
Міжнародні компанії, що реалізують проекти відновлюваної енергетики в Україні (ВДЕ), сподіваються, щ...
20.12.2019
1484
В зоне отчуждения полностью построена и готова к эксплуатации еще одна наземная солнечная электроста...
19.01.2021
669
Некоторые из них даже вошли в Книгу рекордов Гиннеса....
19.01.2021
409
В Єрусалимі з' явиться дерев'яний витвір мистецтва, з якого можна буде споглядати за зорями...
19.01.2021
335
Пандемия заставила быстро приспосабливаться к изменениям и развивать цифровые навыки...