Європейські банки виділять більше 150 млн євро на підвищення безпеки автомобільних доріг в Україні

Верховною Радою ратифіковано дві важливі угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у сфері інфраструктури – проєкт «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» та проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України»
725 23.12.2019 в 08:22Окремий напрям фінансування - електрифікація залізничного напрямку

Верховною Радою ратифіковано дві важливі угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у сфері інфраструктури – проєкт «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» та проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України». Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй старонці у Facebook.

«Угоди, підписані ще декілька років тому, залишались мертвим папером і не були реалізовані. За цей втрачений час можна було завершити і електрифікацію, і з дорожньою безпекою у містах покращити ситуацію. Кошти були, проєкти теж», - заявив Криклій.

Згідно з цими угодами, Україні виділяються кошти на підвищення безпеки автомобільних доріг у розмірі 177 млн євро, з яких:

  • кредит ЄІБ – 75 млн євро (угода підписана 09.07.2018);
  • кредит ЄБРР – 75 млн євро (планується підписання угоди у 2020 році);
  • власні кошти міст, технічна допомога – 27 млн. євро.

«Підвищення безпеки для міст Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Київ, Кам’янець-Подільський, включає в себе покращення інфраструктури дорожніх перетинів, інфраструктури для велосипедистів та громадського транспорту, облаштування об’єктів для зменшення швидкості у населених пунктах та поблизу шкіл тощо», - повідомив міністр.

Ще один напрям фінансування - електрифікація залізничного напрямку. На неї буде видулено 150 млн євро. Проєкт електрифікації залізниці передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв'язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

«Наші партнери з ЄІБ і ЄБРР готові і далі під римувати такі проекти, але якщо ми будемо їх робити, а не роками тримати у парламенті», - написав Криклій.

Читайте також про те, що у наступному році нагляд за будівництвом і ремонтом пріоритетних доріг здійснюватимуть зарубіжні компанії. А також про те, що скарги на українські дороги тепер можна залишати в спеціальному додатку.

 
Интересные новости:
23.12.2019
1556
Будівельна галузь має потребу у реформуванні системи державного архітектурно-будівельного контролю т...
20.12.2019
1385
Міжнародні компанії, що реалізують проекти відновлюваної енергетики в Україні (ВДЕ), сподіваються, щ...
20.12.2019
1252
В зоне отчуждения полностью построена и готова к эксплуатации еще одна наземная солнечная электроста...
22.01.2020
920
Бюро Foster + Partners подало апелляцию по поводу 300-метровой башни Тюльпан, строительство которой ...
22.01.2020
491
IKEA строит в Вене магазин без паркинга – он будет спроектирован, прежде всего, как место, где...
22.01.2020
677
В столице 177 домохозяйств производят электроэнергию с помощью солнечных электростанций...