У Нідерландах збудували банк "на гвинтах"

Будівлю нідерландського банку Triodos побудували, в основному, з деревини та з використанням 165 312 гвинтів

1491 09.12.2019 в 08:36Дизайнери називають офіс першим "банком тимчасових матеріалів"

Будівлю нідерландського банку Triodos побудували, в основному, з деревини та з використанням 165 312 гвинтів.

Якщо компанії коли-небудь знадобиться переїхати або якщо офіс закриється, всі його компоненти можна легко демонтувати і використовувати повторно. "Ми хочемо досягти максимальної циркулярності у всіх матеріалах", - пояснює Ерік Малдер, архітектор Rau Architects, голландської фірми, яка проектувала будівлю.

Величезні вікна наповнюють приміщення денним світлом, завдяки світловим люкам і прозорим стінам працівники можуть не використовувати штучне освітлення. Будівлі, яка знаходиться поряд з лісовим заповідником, надали форму, яка б не заважала польоту кажанів і мала мінімальне світлове забруднення у нічний час. Поряд з офісом облаштували ставок, з якої можуть пити воду дикі тварини.

Сонячні панелі розташовані над автопарковкою заряджають електромобілі: система використовує двонаправлену зарядку, тому автомобілі можуть відправляти енергію назад у будівлю за необхідності.

У офісі є роздягальні та душові кімнати для працівників, які їздять на роботу на велосипеді. Зелений дах збирає дощову воду для змиву у туалетах. В офісі використовується геотермальне опалення та охолодження.

Але акцент на циркулярності особливо унікальний. Дизайнери називають офіс першим "банком тимчасових матеріалів". Всі матеріали, що використовуються у дизайні, реєструються на зовнішній публічній платформі під назвою Madaster, інструмент, призначений для відстеження матеріалів у побудованому середовищі і усунення відходів. "Паспорт матеріалів" на платформі включає такі деталі, як розмір кожної дерев'яної балки і джерело кремнію, використовуваного для виготовлення 1280 скляних панелей на фасаді.

Система відстежує цінність матеріалів з плином часу; деякі з них можуть стати більш цінними, оскільки стають дефіцитними.

"У нас є майбутній дефіцит ресурсів - багато матеріалів, які використовуються у будівельній галузі сьогодні, є кінцевими", - каже Коен Ван Оостром, засновник і генеральний директор Edge Technologies, розробник будівлі. - З урахуванням поточної еволюції у сфері нерухомості і численних змін у власності будівель, це цінний каталог".

Після того, як будівля відслужить свій термін, всі матеріали можна буде демонтувати, перетворивши відходи у ресурс. Такий підхід в архітектурі наває поширення, зазначає Ван Оостром.

"Будівництво з використанням деревини стає все більш гарячою темою, - говорить він. - Довгострокова цінність будівлі зростає, якщо вона здатна адаптуватися до кількох функцій і є мобільною».Читайте також про те, що у Японії збудують 70-поверховий хмарочос із дерева.  А також про те, що у Європі побудують 100 енергопозитивних висоток.


 
Интересные новости:
09.12.2019
567
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук очікує кадрових рішень від наглядової ради Укрзалізниці до кі...
09.12.2019
709
Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну у місячний провести перевірку стану протипожежної без...
09.12.2019
1348
Министр инфраструктуры Владислав Криклий хочет, чтобы в следующем году все аренды и продажи проходил...
22.01.2020
920
Бюро Foster + Partners подало апелляцию по поводу 300-метровой башни Тюльпан, строительство которой ...
22.01.2020
491
IKEA строит в Вене магазин без паркинга – он будет спроектирован, прежде всего, как место, где...
22.01.2020
675
В столице 177 домохозяйств производят электроэнергию с помощью солнечных электростанций...