Хто буде добудовувати об’єкти «Укрбуду»: думки розійшлися

Компанія "Укрбуд" передає усі недобудовані проєкти "Інтергал-Буду", який буде добудовувати об'єкти під своїм брендом – про це повідомив директор "Укрбуд Девелопмент" Олег Майборода. У свою чергу "Інтергал-Буд" заявив, йому для усього потрібна підтримка держави

2292 06.12.2019 в 08:29В «Укрбуді» повідомили, що передають усі недобудовані проєкти "Інтергал-Буду"

Компанія "Укрбуд" передає усі недобудовані проєкти "Інтергал-Буду", який буде добудовувати об'єкти під своїм брендом – так написав у колонці на сайті «Економічної правди» директор "Укрбуд Девелопмент" Олег Майборода.

"Наші об'єкти зупинені, тому що готуються для передачі іншому забудовнику, який взявся їх завершити. Про допомогу ми просили кілька великих компаній, попередню згоду дав "Інтергал-Буд".
Це один із найбільших гравців на київському ринку житла. І якщо остаточні домовленості будуть досягнуті, то під їх брендом і будуть добудовуватися наші проєкти", - написав Майборода.

За його словами, попередні домовленості уже досягнуті, процес передачі споруджуваних житлових комплексів оформляється остаточно.

"Паралельно пропозиції з добудови об'єктів передані владі країни. Справа в тому, що сьогодні залишаються політичні, адміністративні та бюрократичні перешкоди, які заважають продовженню будівництва ряду будинків і введення в експлуатацію вже готових. І держава здатна допомогти вирішенню ситуації шляхом усунення цих перешкод і повернення процесу в нормальне законне русло.
Коли подані пропозиції узгодять, будуть підписані необхідні для передачі об'єктів документи і представлена дорожня карта завершення будівництва житлових проєктів", - зазначив Майборода.

Він зазначив, що компанія йде на такий крок, бо "покупці не можуть чекати, поки у нас все налагодиться".

За його словами, з літа в "Укрбуд Девелопмент" виник дефіцит оборотних коштів.

"Разом з падінням продажів це призвело до того, що грошей для фінансування проектів стало недостатньо. При цьому жоден з житлових комплексів сьогодні не профінансовано покупцями на 100%, навіть ті, які вже готові до введення в експлуатацію. Ми змогли знайти інвестора, який нам фінансово допоміг восени - в останні місяці будівництво здійснювалося за рахунок залученого їм фінансування.
Зараз прийшов час знайти нового інвестора, системного - нехай не для компанії, але для наших житлових комплексів. І він знайшовся в особі "Інтергал-Буд", - додав Майборода.

Директор "Укрбуд Девелопмент" зазначив, що проєкти передадуться "Інтергал-Буду" пакетом - "як найбільш цікаві з економічної точки зору, так і ті, де девелопер більше витратить, ніж зможе заробити".

"Але математика в цілому виглядає так: обсяг виплат за розстрочками, що залишились, та вартість непроданих площ перевищує загальну суму, яку потрібно буде вкласти в завершення будівництва житлових комплексів", - написав він.

Крім цього, за його словами, ситуація з "Укрбудом" впливає на весь київський ринок первинної нерухомості.

"Якщо наші житлові комплекси не добудувати, це поховає весь ринок. Тому якщо "Інтергал-Буд" отримає "зелене світло" від влади, то врятує не тільки наших покупців, а й весь ринок столичної нерухомості", - підкреслив Майборода.

"Інтергал-Буд" інформацію про кінцеві домовленості не підтвердив

У компанії "Інтергал-Буд" заявили, що наразі дійсно розглядають можливість завершення проєктів "Укрбуду", але будь-які зафіксовані домовленості зараз відсутні.

"З урахуванням масштабів ситуації, кількості постраждалих і можливого серйозного удару по ринку первинної нерухомості, ми усвідомлюємо, що рішення зазначеної проблеми може бути тільки комплексним, тобто компанія готова взяти на себе зобов'язання із завершення всіх 26 споруджуваних житлових об'єктів (80% з яких мають негативний баланс)", - йдеться у повідомленні.

У компанії додали, що "і держава не може залишатися осторонь та відреагувати на звернення та акції протесту ошуканих покупців "Укрбуд".

В "Інтергал-Буді" вважають, що для того, щоб приватний інвестор мав можливість завершити будівництво об'єктів "Укрбуд", необхідне сприяння і участь державних органів в наступних питаннях:

  • Отримання відсутньої дозвільної документації по об'єктах Укрбуду
  • Гарантія відсутності претензій за існуючими кримінальними справами до нового забудовника
  • Зняття арештів та інших, блокуючих будівництво, питань щодо майданчиків Укрбуду
  • Підключення об'єктів до інженерних комунікацій і введення в експлуатацію.

Зазначається, що компанія у випадку підтримки і сприяння держави у цих питаннях буде готова приступити до фінансового, технічного і юридичного аудиту будівельних майданчиків для перевірки раніше наданої акціонерами "Укрбуд" фінансово-аналітичної інформації.

Нагадаємо, що частки в будівельній коропораціі "Укрбуд Девелопмент" придбали топ-менеджер маловідомої компанії Євген Дікін і фермер Василь Польовий.

Попереднім власником "Укрбуд девеломент" був "Базерт дівелопмент елелпі", який належав екс-нардепу Максиму Микитась. 19 вересня гендиректор корпорації "Укрбуд" Олег Майборода повідомив, що Микитась вийшов з будівельного бізнесу, а незабаром і сам Микитась підтвердив, що продав компанію.

А нещодавно ми розповідали, що інвестори, які купили житло в 26 київських ЖК від "Укрбуду", звернулися до президента Зеленському в святи з "критичною ситуацією, яка відбувається на будівельних майданчиках протягом останніх місяців".

Слідкуйте як вирішуються питання із недобудовами "Укрбуду" в спецтемі Build Portal

 
Интересные новости:
27.11.2019
5543
Инвесторы, купившие жилье в 26 киевских ЖК от "Укрбуда" обратились к президенту Зеленскому в святи с...
28.10.2019
1576
Народний депутат України 8-го скликання, екс-президент державної будівельної корпорації "Укрбуд" Мак...
23.10.2019
1625
За різними оцінками, у Києві в підвішеному стані перебуває понад 500 довгобудів, з них мінімум 70% &...
10.11.2020
2885
Київміськбуд закінчив будівництво чергового ЖК у Святошинському районі...
13.10.2020
1146
ЖК «Укрбуду» із найбільшою кількістю інвесторів прийнято на добудову «Київміськбуд...
28.09.2020
1236
Київміськбуд прийняв на баланс черговий ЖК корпорації Укрбуд. Будівельні роботи скоро поно...