Дарницький вокзал у Києві: що з ним буде далі

«Укрзалізниця» має намір здати в концесію для завершення робіт недобудовану гігантську споруду, яку також називають Дарницьким вокзалом попри те, що справжній вокзал добудовано і працює. Що зараз з цією спорудою та які у неї перспективи

4196 22.11.2019 в 08:42Нині вартість будівництва знову потрібно перераховувати

«Укрзалізниця» має намір здати в концесію для завершення робіт недобудовану гігантську споруду, яку також називають Дарницьким вокзалом попри те, що справжній вокзал добудовано і працює. Про те, якою планувалася ця споруда, що відбувається з нею зараз та про те, які у неї перспективи, розповів Вечірній Київ.

«Цей недобудований об’єкт має стати першим концесійним, який, завдяки залученню інвестора, можна буде зробити потужним центром на лівобережжі столиці. Реально залучити інвестора стало можливим лише нещодавно, коли був прийнятий закон про концесію. До того багато років не було комфортних та дієвих механізмів для інвесторів», - говорить керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

Щоб закінчити зведення всього вокзального комплексу (ІІ чергу Дарницького вокзалу), в 2009 році було потрібно 700 мільйонів гривень. З роками сума зросла до 156 мільйонів євро. Нині вартість будівництва знову потрібно перераховувати.

У 2006 році за проєктом «Архітектурного союзу» побудували першу чергу Дарницького вокзального комплексу: два «приміських» зали на вулиці Празькій та Привокзальній, які з'єднані 270-метровим пішохідним тунелем. Побудовано чотири криті платформи, які обладнані ескалаторами, ліфтами і всім необхідним для людей з обмеженими фізичними можливостями. Приміський вокзал обслуговує понад 16 тис. пасажирів на добу. Навіть у будні серед дня тут значний потік людей.

Що стосується будівництва нової споруди вокзалу довжиною 200 метрів (!) з двома семиповерховий «крилами-прибудовами» і 90-метровим центральним залом, то був зведений (і то не повністю) тільки його каркас. Існували грандіозні плани добудувати його і у 2010 році, і у 2012 – до Чемпіонату Європи з футболу. Але цей корпус на сьогодні законсервований в очікуванні інвестора.

Крім того, коли будували приміський вокзал, то в тунелях вже заклали пересадочні вузли для з’єднання з Сирецько-Печерською лінією метро і проєктом передбачено конструктивні рішення щодо будівництва станції метрополітену. До складу вокзального комплексу, за проєктом, входив також і паркінг на 410 місць, розташований на відстані 135 м праворуч від головної будівлі.

Цікаво, що повинні були спорудити і тунель, який би з'єднав вулиці Празьку та Бориспільську, щоб зручно було під'їжджати до оновленого залізничного вузла. Ще 10 років тому замовники і будівельники кілька разів домовлялися про його будівництво. Але за тунель ніхто так і не взявся. Тому потрібно добудувати й транспортний тунель під усіма коліями ст. Дарниця, який призначений для прокладання трамвайних колій з вул. Ялтинської на вул. Празьку, в обхід Харківського шосе; два автотранспортних тунелі на вул. Привокзальній перед будівлею вокзалу та у напрямку вул. Бориспільська – вул. Празька, під станційними коліями.

В «Укрзалізниці» говорять, що з 75 тисяч квадратних метрів будівлі вокзалу близько 42 можна надати під комерційні інвестиційні проєкти. Нині величезне місто має один-єдиний вокзал на правому березі. Це дуже мало і обмежує пропускну здатність самого Центрального залізничного вокзалу. Адже в години пік у літню пору через нього проходить більше 140 тисяч пасажирів. На лівому і правому березі столиці – приблизно однакова кількість жителів. Тому, природно, необхідний ще один вокзал, пасажирська станція, яка дозволить розвезти потоки пасажирів. І станція «Дарниця» могла б взяти на себе це навантаження.

Вже багато років на сайті Південно-Західної залізниці розміщені вихідні дані для майбутніх інвесторів щодо добудови другої черги Дарницького вокзалу.
Після закінчення будівництва, очікуваний пасажиропотік тут становитиме 40-50 тис. людей на добу.

Залізничники наголошують, що Київ, входить до числа 10-ти найбільших міст Європи та займає важливе місце у загальноєвропейській транспортній системі. За цих обставин у Київському вузлі концентруються великі пасажиропотоки, які потребують якісного обслуговування. Адже, за розрахунками залізничників, у Київському вузлі, з урахуванням міських пасажирських перевезень, пасажиропотік складе у 2020 році 104,5 млн пасажирів на рік, тоді як в 2007 році цей показник складав 68,1 млн.

Читайте також про те, чи буде нарешті Київ із дієвим Генпланом.  А також про те, що у КМДА розповіли, коли запустять рух Шулявським мостом.

Автор: Катерина Новосвітня

 
Интересные новости:
22.11.2019
172334
Усі незаконні огорожі та інші конструкції, які обмежують доступ до водойм, мають бути демонтовані до...
22.11.2019
5126
Китайские ученые нашли остроумное решение при создании легкого и прочного вида бетона, обладающего в...
22.11.2019
2277
У Мінрегіоні відбулась робоча зустріч за участю фахівців ДАБІ, проекту «Прозорість та підзвітн...
29.05.2020
696
Ключовим пріоритетом в галузі надрокористування є відновлення довіри інвесторів – Держгеонадра...
29.05.2020
699
В Донецькій області до кінця року відновлять не менш ніж 1000 житлових будинків...
29.05.2020
606
АМКУ рекомендовал "Укрзализныце" отменить приоритет для маршрутных поездов...