Верховна Рада прийняла закон, що дозволить покращити якість автомобільних доріг України

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому закони України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування»

2100 13.11.2019 в 08:53
Міністр інфраструктури вважає, що закон дозволить реалізувати масштабні інфраструктурі проєкти

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому закони України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування» (реєстр № 1064) та «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування» (реєстр. № 1041).

Міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив на своїй сторінці на Facebook, які зміни стануть можливі завдяки закону.

За його словами, закон змінить:

  • Швидше погодження переліків автомобільних доріг, а відповідно швидше виконання ремонтно-будівельних робіт. А не «чергове» давайте дочекаємось наступного року.
  • Прогнозованість та гарантії для підрядників. Більше міжнародних компаній буде брати участь в тендерах, а відповідно більше учасників, краща конкуренція та ціна.
  • Можливість використання коштів місцевого бюджету на розвиток і утримання автомобільних доріг державного значення, які є пріоритетними для регіону.

І, можливо найважливіше,- надано право здійснювати платежі протягом поточного бюджетного періоду та/або середньострокового періоду в межах відповідних бюджетних призначень. Тобто не будемо зупиняти будівництво доріг через бюрократичні перепони та кінець бюджетного року.

«Завдяки спільній роботі Уряду та парламенту ми матимемо можливість реалізовувати масштабні інфраструктурних проєкти шляхом запровадження середньострокових зобов’язань за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг. Головним розпорядникам бюджетних коштів надано право здійснювати платежі протягом поточного бюджетного періоду та/або середньострокового періоду в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України, та обсягу коштів державного дорожнього фонду», - зазначив Міністр інфраструктури.


Читайте також про те, що міністр інфраструктури пообіцяв побудувати більше 4 тис км нових доріг за рік. А також про те, що Гончарук повідомив, що Кабмін виділив 1,2 млрд грн. на добудову мосту у Запоріжжі.

 
Интересные новости:
13.11.2019
1967
Верховная Рада приняла в первом чтении законопроект о ликвидации схем при оценке недвижимости п...
13.11.2019
2493
Специалисты «Киевавтодора» уже подготовили проект технического задания на разработку про...
13.11.2019
2745
Разработанный канадской компанией материал способен преломлять свет таким образом, что люди и предме...
25.02.2020
341
Коли запустять і що відомо про електронний кабінет надрокористувача...
25.02.2020
338
Министерство цифровой трансформации доработало электронный кабинет застройщика и теперь он автоматич...
25.02.2020
1883
52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових...