З листопада прибрано ще одну застарілу норму в проектуванні кінотеатрів

З 1 листопада вступили у дію нові ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, згідно з яким введені сучасні вимоги до проектування кінопроекційних приміщень у кінотеатрах

1582 11.11.2019 в 07:33


Кінопроекційні тепер можуть бути удвічі менші за площею

У нових державних будівельних нормах щодо закладів культури введені сучасні вимоги до проектування кінопроекційних приміщень. Це дозволяє практично у 2 рази зменшити їх площу.

Норма почала діяти з 1 листопада цього року і стосується нового будівництва та реконструкції кінотеатрів.

“Ми прибрали ще одну застарілу норму – проектувати кінотеатри з величезними кінопроекційними. Раніше це було доречно, адже були лише плівкові носії і відповідно, потрібно було більше простору для такого обладнання та зберігання плівкових фільмів. Багато кінотеатрів вже давно не використовують ці носії і показують фільми на цифровому обладнанні, яке займає набагато менше простору. Тому ми переглянули та оновили цю норму відповідно до вимог сучасності”, - прокоментував на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими нормами, кінопроекційна, яка працює лише на цифрових носіях, має бути не менше 15 кв. м і містити 1-2 пости цифрових проекторів та робоче місце для оператора, який керує кінопоказом.

Крім цього, мають також влаштовуватися кімнати оператора комп’ютером керування кінопоказом площею не менше 10 кв. м та санвузол площею не менше 2 кв. м.

Для порівняння, загальна площа кінопроекційних приміщень для 70/35-мм фільмів з ксеноновими лампами сягає 70-85 кв. м, а в деяких випадках і 105-120 кв. м. в залежності від кількості кінопроекторів.

Раніше ми повідомляли про те, що нові ДБН вимагають посилення безпеки при евакуації відвідувачів кінотеатрів у ТЦ

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.  
Интересные новости:
18.12.2018
2923
Позови стосовно вступу в дію нового ДБН - спланована антикампанія проти впровадження надважливих реф...
27.09.2018
3021
В правительстве настаивают, что строительные компании обязаны работать согласно новым ГСН...