У Британії заборонять газові котли у нових будинках з 2025 року

Британське житлове міністерство (Ministry of Housing) представило проект нового «зеленого» стандарту, за яким будуть будуватися житлові будівлі в країні. Системи опалення, що працюють на основі викопного палива, такі як газові котли з 2025 року буде заборонено встановлювати в новобудовах

2179 08.10.2019 в 07:50Газове опалення планують замінити «новітніми чистими технологіями»

Британське житлове міністерство (Ministry of Housing) представило проект нового «зеленого» стандарту, за яким будуть будуватися житлові будівлі в країні.

Проект передбачає, що системи опалення, що працюють на основі викопного палива, такі як газові котли буде заборонено встановлювати в новобудовах з 2025 року. Їх пропонується замінити «новітніми чистими технологіями, такими як повітряні теплові насоси і ультрасучасні сонячні панелі».

Уряд також оголосив про плани розробки нового національного «кодексу дизайну, який дозволить будувати красиві, добре спроектовані будинки, в яких люди живуть з гордістю».

Міністр житлово-комунального господарства, громад і місцевого самоврядуванняРоберт Дженрік зазначив:

«Будівництво нових споруд - це не лише про цеглу та будівельний розчин. Я хочу, щоб всі, включаючи забудовників, зробили все можливе для захисту навколишнього середовища і подарували наступному поколінню красиві, екологічно чисті будинки, які б підтримувалися місцевими громадами».

Стандарт передбачає посилення будівельних норм для підвищення енергоефективності нових будинків і зниження викидів. Великобританія планує досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, а на будівлі сьогодні припадає 20% викидів країни.

Обговорення проекту триватиме до 10 січня 2020 року.

У забороні викопного палива для опалення житлових будинків немає нічого незвичайного. Данія заборонила газові та дизельні котли у нових будинках ще в 2012 році. Голландія, у минулому велика газовидобувна країна, також передбачила таку заборону в своїй «кліматичній угоді». Німеччина, де індивідуальне газове опалення поширене надзвичайно широко, поки обмежуються забороною дизельних котлів з 2026 року.

Сучасні технології будівництва дозволяють радикально мінімізувати втрати тепла у будинках і, відповідно, знизити потреби у тепловій енергії. В такому випадку джерело цієї енергії не настільки важливий. У той же час подібні законодавчі норми стимулюють підвищення якості будівництва та поліпшення теплотехнічних характеристик нових будівель.

Нагадаємо, в Європі діє Директива про енергетичну ефективність будівель 2010/31 / EU (Energy Performance of Buildings Directive - EPBD), відповідно до якої з 31 грудня 2020 року всі нові будівлі в країнах ЄС повинні будуватися як будівлі з майже нульовим споживанням енергії (nearly zero-energy buildings).

Раніше ми писали, що британські архітектори закликали колег з усього світу відмовитися від бетону. А також про те, що тепло лондонського метро буде використовуватись для обігріву 1350 будинків.

Читайте також про те, як британські соцмережі накрила хвиля жартів про міністерку житлового будівницства Естер МакВей.

Источник: theguardian
 
Интересные новости:
08.10.2019
1473
За 9 місяців цього року в Україні інвестовано 2 млрд євро у понад 2500 МВт нових потужностей "чистої...
08.10.2019
1396
Рада ухвалила Закон про оренду державного та комунального майна. Що зміниться в процедурі надання та...
07.10.2019
1357
В начале сентября полицейские Цюриха запустили флешмоб #TetrisChallenge, который охватил весь мир, в...
25.02.2020
381
Коли запустять і що відомо про електронний кабінет надрокористувача...
25.02.2020
440
Министерство цифровой трансформации доработало электронный кабинет застройщика и теперь он автоматич...
25.02.2020
2380
52% новобудов в Києві потрапляють в категорію ризикових...