Новий закон обмежує рекламу новобудов: чи буде ефект?

Верховна Рада ухвалила зміни до закону, що обмеження рекламування будов із залученням коштів інвесторів

612 07.10.2019 в 07:52Чи досягне нове обмеження ефекту, якого прагне законодавець?

Парламент ухвалив законопроект № 1060 щодо удосконалення ліцензування господарської діяльності. Документ має прямий стосунок до будівництва. Внесено зміни до Закону України «Про рекламу», що вносять обмеження рекламування будов із залученням коштів інвесторів.

Із набранням чинності законом буде заборонено рекламувати об'єкти, щодо яких відсутнє, по-перше, право власності або користування землею, по-друге, документ, що надає дозвіл на будівництво, по-третє ліцензія підрядника на будівництво, по-четверте, ліцензія з надання фінансових послуг на залучення коштів.

Аналогічна заборона існує в законодавстві з 2010 року. У такий спосіб держава намагалася зменшити ризики інвесторів, обмежуючи вихід на ринок компаній, що не мали право залучати кошти у фінансування будівництва. Як ми всі добре знаємо, заборонні методи зазнали повного краху.

Родзинкою законопроекту № 1060 є пряма вказівка, що рекламований об'єкт повинен мати замовника, у якого є право власності або користування на земельну ділянку під будовою. Це, принаймні у контексті рекламної активності, обмежує вкрай поширені схеми «делегування» функцій замовника.

Внаслідок делегування земля належить одній особі, а замовником виступає друга особа — саме таку картину ми маємо у багатьох проектах. Це збільшує ризики інвестора і створює плідний ґрунт для наступних конфліктів і зловживань.

Чи досягне нове обмеження ефекту, якого прагне законодавець? А всі ми розуміємо, що законодавець має щиро прагнути запровадження прозорих правил гри на первинному ринку житлової нерухомості. Саме такі правила є запорукою сталого розвитку ринку та підвищення рівня безпеки для інвесторів. Не маю впевненості у можливості надати ствердну відповідь.

Запровадження додаткових обмежень на рекламу - тактичне лікування наслідків. Стратегічні причини — це незручні й обтяжливі виключні механізми інвестування, що наразі визначені законом як єдино дозволені, а також непослідовність державної політики у цій сфері. Чекаємо на подальші, більш рішучі стратегічні кроки.

Автор: Владислав Кисіль, партнер ЮФ KPD Consulting

Источник: propertytimes
Интересные новости:
03.10.2019
539
Сьогодні не існує реальної статистики на ринку житлової нерухомості. Все, що є, має оціночний характ...
02.10.2019
706
Про те, як правильно вибудовувати комунікації, зокрема, з медіа, і навіщо це потрібно бізнесу, розпо...
27.09.2019
447
Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів Іван Салій звернувся до прем'єр-мі...
11.10.2019
571
Новий закон про приватизацію об'єктів державної власності дозволяє приватизувати, зокрема, Національ...
11.10.2019
511
Постіндустріальна епоха ставить перед людством нові виклики: як компенсувати втрату виробничих потуж...