«По дорогах ми взяли декілька європейських прикладів і оновили наші застарілі норми» - Лев Парцхаладзе

Про те, як впроваджувалися нові норми для покращення якості українських доріг розповів Громадському радіо Лев Парцхаладзе

1306 13.09.2019 в 08:10«Коли оголошується тендер, перемагає той, хто дасть нижчу ціну»

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе розповів у програмі «Інший ранок» у студії Громадського радіо про те, як було впроваджено нові норми для покращення якості українських доріг.

«По дорогах ми взяли декілька європейських прикладів і оновили наші застарілі норми. Приміром, зараз наші дороги, які будуються, по якості дуже відстають від європейських. Чому? Тому що коли оголошується тендер, перемагає той, хто дасть нижчу ціну», - сказав заступник міністра.

За його словами, у нових ДБН при проектуванні доріг загального користування передбачена норма для покращення якості дорожнього покриття – впроваджено норму щодо проектування трас із застосуванням модифікованих бітумів при укладанні 2-х верхніх шарів дорожнього покриття. Цей спосіб додає покрівельному матеріалу велику тепло- і морозостійкість, еластичність, підвищену опірність втомним навантаженням, підвищує довговічність.

«Коли спека і їде вантажівка, дорога стає хвилями. Якщо додавати модифіковані бітуми, цього нема», - сказав Лев Парцхаладзе, наголосивши, що головне, щоб якісно будували.

Нагадаємо, що ці нововведення почали діяти із вересня цього року та містять рекомендаційну вимогу - застосовувати модифіковані бітуми при укладанні асфальтобетонного покриття на більшості трас. Це дороги І-ІІ категорій, а також інших категорій міжнародного і національного значення.

За оцінками експертів, вартість міцнішого та надійнішого покриття обійдеться дорожче до 10%, при цьому, строк служби таких доріг підвищиться до 20%.

Згідно зі змінами у ДБН, при розробленні проектної документації на будівництво автомобільних доріг І-ІІ категорії та автомобільних доріг інших категорій міжнародного та національного значення, при варіанті нежорсткого дорожнього одягу, рекомендується передбачати дорожнє покриття із щебенево-мастикового асфальтобетону на бітумах, модифікованих полімерами або комплексом добавок, а верхнього шару основи дорожнього одягу - із асфальтобетону на модифікованих бітумах.

Завдяки своїм фізичним властивостям вони не піддають руйнуванню дорожнього покриття під впливом різних температур, характеризуються високою тепло- та морозостійкістю, а також еластичністю.


 
Интересные новости:
13.09.2019
2132
Параметричний метод розробки державних будівельних норм – дієвий інструмент боротьби з корупці...
13.09.2019
1338
The Gateway Foundation разрабатывает проект первого в мире космического отеля. По их убеждению, уже ...
12.09.2019
1584
Уряд призначив Дмитра Живицького та В'ячеслава Негоду заступниками у Міністерство розвитку громад і ...
26.05.2020
609
Мінрегіон почав обговорення наказу Мінрегіону «Про затвердження мінімальних вимог до енергетич...
26.05.2020
473
У Департаменті містобудування та архітектури КМДА провели інвентаризацію документів...
26.05.2020
436
Нинішній варіант договору надає «Укрзалізниці» ще більше прав і скорочує кільк...