КБУ прогнозує зростання цін на київське житло на 7-12% до кінця року у разі мораторію

Голова Ради директорів Конфедерації будівельників України Олександр Ротов прогнозує зростання цін на київське житло на 7-12% до кінця року – якщо Київрада прийме рішення про мораторій на будівництво

2242 12.09.2019 в 08:14Неминуче піднімуться середні ціни на квадратні метри в новобудовах

Конфедерація будівельників України прогнозує, що у разі введення тимчасового мораторію на нове будівництво ціни на житло у Києві зростуть на 7-12% до кінця поточного року. Про це Українським Новинам повідомив голова Ради директорів конфедерації Олександр Ротов.

"Дефіциту на ринку житла найближчим часом не буде – розпочатих проектів досить в столиці. Однак "пауза" для початку нових будівництв призведе до того, що на ринку не буде проектів ЖК "на старті", а значить неминуче піднімуться середні ціни на квадратні метри в новобудовах. За приблизними оцінками – до 7-12% до кінця року", - прокоментував він ініціативу мера Києва Віталія Кличка про введення тимчасового мораторію.

При цьому Ротов зазначив, що тимчасовий мораторій на будівництво залишить без роботи не так будівельників, як проектувальників, для яких потрібно буде продумати компенсаційні заходи.

Зокрема, Київ може задіяти проектувальників саме для розробки містобудівної документації, генплану, детальних планів територій.

"Конфедерація оцінює цю ініціативу як логічну. Для гармонійного розвитку міста потрібен генплан, він зупинить спонтанну забудову, яка призводить до численних конфліктів з городянами. До речі, департамент містобудування КМДА вже практично з середини літа де-факто виконує цей "мораторій", не видає містобудівні умови і обмеження для нових проектів, так що постанова лише фіксує практику", - сказав Ротов.

Голова ради директорів Конфедерації будівельників також підкреслив важливість завершення будівництва вже розпочатих об'єктів за виданими раніше містобудівними умовами та обмеженнями і прийняття цих об'єктів в експлуатацію.

"Люди, які інвестували кошти у будівництво, повинні отримати продукт незалежно від змін у містобудівній політиці міста. Якщо ж буде прийнято в редакції, яка передбачить розширення мораторію не лише на старт нових проектів, але і на введення в експлуатацію, ми прогнозуємо серію судових розглядів і введення проектів за рішенням суду", - сказав Ротов.

Нагадаємо, що у Київраді планують проголосити мораторій на нове будівництво до кінця року. Читайте також про те, що Віталій Кличко пояснив, що мораторій торкнеться лише нових забудов та будівництв з порушеннями.

Источник: ukranews
 
Интересные новости:
12.09.2019
2049
Рішення про мораторій на будівництво, яке може ухвалити Київрада, стосуватиметься тільки нових забуд...
11.09.2019
1649
На сайті Київської міської ради з'явився проект Рішення «Про введення тимчасової заборони (мор...
16.09.2019
1521
Що думають учасники ринку про можливий мораторій на будівницство у столиці і які його наслідки прогн...