На місці колишніх шахт у Польщі з'являться сонячні станції

На території колишніх вугільних шахт у Польшу планують побудувати сонячні станції загальною потужністю 1,1 МВт
1406 11.09.2019 в 07:48

У Польщі планують побудувати дві сонячні електростанції потужністю 600 МВт та 500 МВт відповідно

Перший проект на території колишніх вугільних шахт у гміні Пшикона, Турекського повіту Великопольського воєводства реалізує Польський інвестиційний фонд.

Відповідна угода була підписана 5 вересня компанією Energia Przykona(підрозділ Варшавської NeoInvestments) та китайською Sinogy Electric Engineering, яка в свою чергу залучить до реалізації проекту європейського стратегічного партнера – швейцарську компанію AG.

Розташована на заході Польщі сонячна станція генеруватиме близько 630 ГВт-год на рік, зазначають у Energia Przykona. Розробники проекту розраховують отримати схвалення на підключення до мереж вже у жовтні, а екологічні дозволи - у першому кварталі 2020 року.

«Це найкращий спосіб використати потенціал території, де видобуток корисних копалин викликав значне скорочення грунтових вод, забезпечуючи численні переваги як в економічному, так і в екологічному плані», - зазначив головний операційний директор Energia Przykona Яцек Русецький.
Другу СЕС потужністю 500 МВт побудує комунальна компанія Polska Grupa Energetyczna (PGE) для однієї з найбільших енергоємних компаній країни – виробника міді і срібла KGHM Polska Miedź.

З річним споживанням близько 2,5 ТВт-год гірничодобувна компанія перетворилася на другого за величиною споживача електроенергії у Польщі після державних залізниць.

Сонячну станцію встановлять на території шахти.

"Це дозволить одному з найбільших виробників міді і срібла у світі купувати енергію безпосередньо у групи PGE,- зазначають у компанії. - Фотоелектричні проекти повинні бути реалізовані PGE і KGHM у формулі спільного підприємства, що охоплює розробку, будівництво та експлуатацію заводів".
Примітно, що на початку червня PGE підписала лист про наміри з хімічними компаніями Grupa Azoty Kopalnie i Zaklady Chemiczne Siarki Siarkopol SA і Grupa Azoty SA про реалізацію великомасштабного «сонячного» проекту, який, як очікується, забезпечить їх електроенергією.

Ще одна енергетична компанія і вугільна шахта, Tauron Polska Energia SA, наприкінці серпня оголосила про встановлення наземної сонячної електростанції на невикористовуваних майданчиках.

До 2030 року PGE планує збільшити потужності сонячної енергетики до 2,5 ГВт. Наразі підрозділ відновлюваної енергетики компанії, PGE Energia Odnawialna, володіє і управляє невеликим сонячною станцією у місті Жари, а також 14 вітряними електростанціями, 29 гідроелектростанціями і чотирма гідроакумулюючими станціями.

Ранее мы писали о том, что в Норвегии завершили строительство самого северного «энергопозитивного» здания в мире.

Читайте также о том, что мировые нефтегазовые гиганты активно инвестируют в "зеленую" энергетику.

 
Интересные новости:
11.09.2019
1823
Держархбудінспекція запроваджує інститут громадських помічників для надання органам архбудконтролю е...
11.09.2019
3149
З появою нового ринку електроенергії перед споживачами не лише відкрились нові можливості, а постала...
11.09.2019
1301
Бюро статистики праці США опублікувало список професій, які зростають найшвидше – як у кількос...
27.02.2020
639
В Мінекономики назвали причини зростання цін на житло...
27.02.2020
453
Промвиробництво в Україні у січні-2020 знизилося до січня-2019 на 5,1% ...
27.02.2020
1567
Проблемним є близько 15 житлових комплексів «Укрбуду», які неможливо добудувати і здати ...