В Україні переглянуть будівельні норми щодо полігонів побутових відходів

Впровадження нового ДБН щодо полігонів побутових відходів може допомогти у вирішенні питання з переповненими сміттєзвалищами в Україні
1513 10.09.2019 в 07:59Полігони мають проектуватися з урахуванням сучасних можливостей та рішень

У цьому році у Міністерстві розвитку громад і території заплановано перегляд державних будівельних норм щодо проектування полігонів побутових відходів. У нових нормах планується ввести низку сучасних рішень і технологій поводження з побутовими відходами, які використовуються у економічно розвинених країнах і направлені на покращення екологічної ситуації на планеті.

«Переповнені сміттєзвалища – сьогодні велика проблема для України. І тут мова йде не лише про жахливий сморід, які вони створюють. У випадку халатного відношення та неправильного поводження з відходами на полігонах, використанню неефективних технологій зберігання сміття, ці території стають не просто непридатними для будь-якої життєдіяльності, а й можуть нести велику загрозу нашому життю, провокувати екологічну катастрофу - зараження ґрунту і повітря від небезпечних речовин і газу, які виділяються внаслідок гниття цього сміття. Тому до цього питання треба підійти дуже серйозно і ми вже маємо низку прогресивних ідей – пропозицій, які плануємо внести в новий ДБН, щоб полігони проектувалися безпечними та з урахуванням сучасних можливостей та рішень», - стверджує заступник міністра Лев Парцхаладзе.

У нових нормах планується прописати:

  • Вимоги щодо обов’язкової рекультивації полігону після його заповнення. Це створить безпечне та приємне довкілля в місцях, де раніше розташовувалися полігони.
  • Обов’язкове влаштування радіаційного контролю того, які відходи попадають на полігон. Це необхідна норма безпеки.
  • Нові підходи до розрахунків обсягів утворення біогазу на полігонах. Для можливості використання альтернативних джерел енергії.
  • Розширення місць застосування штучних протифільтраційних екранів та чіткі вимоги до визначення об’ємів фільтрату на прилеглій території полігону. Це мінімізує ризики виникнення екологічних проблем і зараження води та ґрунту.
  • Чіткі вимоги до висоти полігонів, його ухилів, розташування доріг і трас, розміщення промислових та інших побутових відходів на полігонах.
  • Можливість використання технологій дезодорації полігонів, а також геосинтетичних дренажних матеріалів для уникнення витікання фільтрату
  • Інші європейські вимоги та практики.


Раніше ми писали про те, що представники професійної спільноти можуть долучитися до обговорення змін до ДБН «Полігони твердих побутових відходів. Основні положення проектування».

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

 
Интересные новости:
09.09.2019
1303
З вересня набути чинності зміни до ДБН щодо проектування доріг загального користування. Серед інших ...
09.09.2019
1158
З вересня набули чинності ДБН щодо проектування і будування метрополітенів – відповідно до них...
06.09.2019
2191
У процесі оновлення перебуває ДБН “Підприємства харчування”. Серед змін, які обговорюють...
13.01.2020
790
Українські дороги мають оснастити велодоріжками та смугами для велотранспорту...
23.12.2019
1044
1 березня 2019 року набрав чинності ДБН «Природне і штучне освітлення», яким передбачено...