Пожежна безпека в українських готелях буде суттєво посилена

В Україні оновлено державні будівельні норми щодо проектування готелів. Зокрема, у нових змінах значно посилено обов’язкові вимоги дотримання пожежної безпеки будівель готелів та запроваджено нові сучасні системи пожежогасіння

2387 21.08.2019 в 07:55Безпека людей - це пріоритет №1

У Мінрегіоні нагадуюсь, що в Україні оновлено державні будівельні норми щодо проектування готелів. ДБН “Готелі” вже опубліковані та набирають чинності з 1 жовтня 2019 року.

“Безпека людей - це пріоритет №1. Особливо у випадку виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Тому у нових нормах щодо проектування готелів ми передбачили низку сучасних рішень для посилення обов’язкової пожежної безпеки в них. Зокрема, вводимо можливість використання ефективних систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою, а також сучасних систем раннього виявлення загроз та надзвичайних ситуацій. Норми почнуть діяти вже з жовтня”, - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до нових змін у ДБН, готелі потрібно облаштовувати системами протипожежного захисту згідно з ДБН “Системи протипожежного захисту”.

Крім цього, під’їзд пожежних автомашин до будівель готелів слід передбачати згідно з ДБН “Планування і забудова територій”. Такий під’їзд також має бути забезпечений і до основних евакуаційних виходів та входів, що ведуть до пожежних ліфтів.

У нових змінах в ДБН зберігаються вимоги щодо ступеню вогнестійкості будівель готелів та допустимій при цьому кількості поверхів та площі протипожежних відсіків:

Крім цього, допускається розміщувати готелі на 1-3 поверхах громадських будівель іншого призначення та житлових будинках І-ІІІ ступенів вогнестійкості за умови їх відокремлення в протипожежний відсік та передбачення окремих шляхів евакуації.

Також нагадаємо, що цими ж змінами в готелях рекомендовано влаштовувати вхід лише за безконтактними картками, а в номерах готелів категорії «три зірки» та вище - додатково влаштовувати системи охоронної сигналізації.

Нагадаємо, що ми вже писали про те, що, згідно нових норм, при будівництві готелів обов’язково потрібно буде проектувати 10% місць для людей з інвалідністю, а також про те, що готельні номери стануть безпечнішими

Завантажити ДБН «Готелі» у форматі pdf можна тут >>>

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Источник: minregion
 
Интересные новости:
20.08.2019
2229
З 1 листопада вступають у силу нові будівельни норми щодо проектування кінотеатрів та інших закладів...
19.08.2019
2573
У Мінрегіоні переглядають державні будівельні норми щодо благоустрою територій – зокрема, парк...
16.08.2019
2321
У Мінрегіоні переглядають державні будівельні норми щодо закладів охорони здоров’я. Серед інши...
13.01.2020
894
Українські дороги мають оснастити велодоріжками та смугами для велотранспорту...
23.12.2019
1308
1 березня 2019 року набрав чинності ДБН «Природне і штучне освітлення», яким передбачено...