У Норвегії зведуть енергонезалежний район посеред озера (фото)

Він має стати взірцем екологічного та культурного житлобудівництва
1366 02.07.2019 в 07:49Енергонезалежний район


На озері Store Lungegаrdsvann в новерзькому місті Берген побудують енергонезалежний район Trenezia. В ін буде розрахований на півтори тисячі домогосподарств.

Розробляє проект лондонське бюро Waugh Thistleton. Зазначають, що район не просто буде екологічним, а поєднає два міські береги та приваблюватиме місцевих як культурний осередок – пов’яже стару частину міста з міським центром мистецтв, на якому також облаштують пляж.

Планом передбачається зведення штучних островів посеред озера. Вздовж району спорудять плавучі зони відпочинку, зокрема басейн, місце для громадських заходів та причали.

«По-перше, попит на електроенергію в районі буде мнімальним завдяки енергоефективному проектуванню та технологіям економії води і струму. По-друге, район генеруватиме більше електроенергії, ніж споживатиме, що допоможе компенсувати викиди вуглецю в атмосферу», – пояснюють у Waugh Thistleton.


Припускають, що згодом можна буде встановити біогазові установки та теплові насоси.

Будинки будуватимуть з деревини, а фундамент – з матеріалів, які виготовляють у найближчих підприємствах.

Для утримання достатньої кількості світла взимку районом прокладуть «сонячний коридор», щоб максимально підсилити природнє освітлення в житлі. Відповідно, висотність будівель також буде врегульована для збалансованої тіні.

В невеликих будівлях селитимуть сім’ї, а у багатоповерхових – пари, студентів та інші групи населення, які не потребують великого сімейного будинку. При цьому, залежно від виду житла відрізнятиметься й оформлення будинків, аби позначити унікальність його призначення.

Між більшими будівлями, серед яких будинок пристарілих та ясла, облаштують громадські зони для урізноманітнення взаємодії в місті. Між меншими облаштують дворики, зелені зони та зони відпочинку. Пересуватись районом можна буде завдяки місткам та доріжкам, звідки також відкривається краєвид на озера та гори.

Джерело: hmarochos
Интересные новости:
03.07.2019
892
В Австралии начались испытания шпал из пластмассовых отходов...
20.09.2019
532
Компанія EverScan та учасники проєкту «Мапа реновації» запустили ініціативу 3D-скануванн...
20.09.2019
1089
Які способи фінансування житлового будівництва найпопулярніші в Україні, та які є плюси і мінуси їхн...
20.09.2019
677
Генеральний директор компанії "Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода повідомив, що екс-прези...