У Норвегії зведуть енергонезалежний район посеред озера (фото)

Він має стати взірцем екологічного та культурного житлобудівництва
3042 02.07.2019 в 07:49Енергонезалежний район


На озері Store Lungegаrdsvann в новерзькому місті Берген побудують енергонезалежний район Trenezia. В ін буде розрахований на півтори тисячі домогосподарств.

Розробляє проект лондонське бюро Waugh Thistleton. Зазначають, що район не просто буде екологічним, а поєднає два міські береги та приваблюватиме місцевих як культурний осередок – пов’яже стару частину міста з міським центром мистецтв, на якому також облаштують пляж.

Планом передбачається зведення штучних островів посеред озера. Вздовж району спорудять плавучі зони відпочинку, зокрема басейн, місце для громадських заходів та причали.

«По-перше, попит на електроенергію в районі буде мнімальним завдяки енергоефективному проектуванню та технологіям економії води і струму. По-друге, район генеруватиме більше електроенергії, ніж споживатиме, що допоможе компенсувати викиди вуглецю в атмосферу», – пояснюють у Waugh Thistleton.


Припускають, що згодом можна буде встановити біогазові установки та теплові насоси.

Будинки будуватимуть з деревини, а фундамент – з матеріалів, які виготовляють у найближчих підприємствах.

Для утримання достатньої кількості світла взимку районом прокладуть «сонячний коридор», щоб максимально підсилити природнє освітлення в житлі. Відповідно, висотність будівель також буде врегульована для збалансованої тіні.

В невеликих будівлях селитимуть сім’ї, а у багатоповерхових – пари, студентів та інші групи населення, які не потребують великого сімейного будинку. При цьому, залежно від виду житла відрізнятиметься й оформлення будинків, аби позначити унікальність його призначення.

Між більшими будівлями, серед яких будинок пристарілих та ясла, облаштують громадські зони для урізноманітнення взаємодії в місті. Між меншими облаштують дворики, зелені зони та зони відпочинку. Пересуватись районом можна буде завдяки місткам та доріжкам, звідки також відкривається краєвид на озера та гори.

Джерело: hmarochos
 
Интересные новости:
03.07.2019
2544
В Австралии начались испытания шпал из пластмассовых отходов...
02.06.2020
407
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України повідомив, що на даному етапі реформа ...
02.06.2020
490
Послуга перевезення вантажів за розкладом руху маршрутних поїздів не впливають на строки достав...