Перспективи впровадження будівельного інформаційного моделювання в Україні – Круглий стіл

19,03 пройшов Круглий стіл на тему «Перспективи впровадження будівельного інформаційного моделювання в Україні». Дізнайтесь, про що говорили експерти
2630 24.03.2019 в 07:23
ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ БІМ


19,03 у Києві, в рамках виставки InterBuildExpo -2019 пройшов Круглий стіл на тему «Перспективи впровадження будівельного інформаційного моделювання в Україні», організований Будівельною палатою спільно з Національною академією державного управління при Президентові України та Українською радою інженерів-будівельників. Участь у заході взяли представники Мінрегіону, Академії будівництва, УСПП, проектанти, будівельники, розробники програмного забезпечення.

З доповіддю «Будівельне інформаційне моделювання як проблема загальнодержавного значення» виступив президент  Національної академії В.С.Куйбіда.

З цікавими та змістовними повідомленнями виступили: професор НАДУ В.П.Ніколаєв, директор компанії «Металомонтаж» М.А.Величко, генеральний директор ТОВ «Основа – Солсиф» Ю.В.Карпенко, директор ТОВ «Центрбудпроект» корпорації «ДБК-Житлобуд» В.В.Гоц, президент АБУ І.І.Назаренко, голова Спілки власників житла О.Ю.Кучеренко,   директор Міжрегіонального центру «Інфобуд» В.С.Судак,  заступник начальника Управління Мінрегіону І.Б.Пономаренко, представник компанії AAEngineering Group А.А.Сангдель та інші.

У підсумковому документі Круглого столу зазначається, що значне підвищення ефективності будівництва у розвинених країнах пов’язане із застосуванням БІМ – цифрової технології і програмних комплексів управління життєвим циклом об’єктів.

Особливе значення ця технологія має для державного сектору, де об’єкти будуються і експлуатуються за  державні (платників податків) кошти, що дозволяє оптимізувати вартість їхнього життєвого циклу. БІМ отримало можливість швидкого розвитку на підгрунті багаторічної законодавчо визначеної практики управління витратами життєвого циклу об’єктів і наявності для цього відповідної інформаційної бази, зокрема  щодо характеристик і цін матеріалів, робіт і послуг при будівництві і експлуатації об’єктів.

Натомість, в Україні ці передумови лише мають бути створені, без чого  БІМ не може набути поширення і ефективного застосування.

Автори документу вважають, що  в нашій країні насамперед слід забезпечити удосконалення нормативно-правової бази БІМ. Лише в такому випадку з’явиться можливість максимально ефективного використання відповідних програмно-технічних засобів.

Учасники Круглого столу відзначали важливість та актуальність створення Української ради інженерів-будівельників (засновники: Будівельна палата, Академія будівництва України, Спілки наукових та інженерних об’єднань України, Київський національний університет архітектури і будівництва).

Новостворена структура вже набула членства у Європейській раді цивільних інженерів та Європейській раді інженерних (будівельних) палат і активно працює над залученням можливостей та ресурсів цих авторитетних  організацій для реалізації  положень Урядової Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020, ініціює заходи щодо удосконалення управління будівельною галуззю на основі сучасних цифрових технологій.    

Роботу Круглого столу вів перший віце-президент Будівельної палати С.Т.Сташевський.

 
Джерело: Прес-служба Будівельної палати України
Фото: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal

 
Интересные новости:
23.04.2019
2913
9 апреля состоялся традиционный Архитектурный клуб Ассоциации УЦСС...
23.04.2019
4004
Читайте доклады экспертов о новых архитектурных и дизайнерских решениях: энергосберегающих технологи...
16.04.2019
3303
В ході найбільшої в Україні міжнародної виставки-форума важкої техніки, відбулась демонстрація новин...
14.02.2020
1006
Ключові моменти Міжнародної конференції LAKOKRASKA.UA в фотозвіті від Build Portal...
03.02.2020
939
30 січня в КНУБА в ході конференції «Пріоритетні напрямки вдосконалення підготовки висококвалі...
27.01.2020
2413
Фотообзор итоговой встречи участников Ure Club, которая состоялась 21 января...