Яценюк: «Ми маємо завоювати споживача ЄС»

У четвер, 10 грудня, під головування Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.
1407 10.12.2015 в 16:38

У четвер, 10 грудня, під головування Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

На заході також були присутні міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, представники інших державних підприємств, виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич, а також керівники вітчизняних приватних компаній.

У своїй промові Арсеній Петрович зазначив, що завдання Кабміну сприяти розвитку українського бізнесу, як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках:

«Із 1 січня 2016 року запрацює договір про Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Це можливість для нас продавати більше наших товарів. Однак, це і виклик, адже наші союзники та партнери також зможуть заходити на український ринок і пропонувати свої товари, які мають високу якість і будуть конкурувати по ціні».

Для того, щоб українські компанії змогли конкурувати із європейськими, Уряд вже напрацював низку пропозицій. Так, за словами Арсенія Яценюка, наразі ідуть переговори про ліквідацію заборгованості по відшкодуванню податку на додану вартість. Заборгованість із відшкодування знизилася з 22 мільярдів гривень до 15 - на 7 мільярдів гривень.

Також ведуться переговори із кредиторами, в першу чергу із Міжнародним валютним фондом, щодо ліквідації переплати бізнесу у бюджет країни, що становить близько 24 млрд. грн.

Арсеній Петрович також підкреслив, що Уряд затвердив програму реформування Державної фіскальної служби: «Вона полягає не просто в арифметичній ліквідації 30% посад в ДФС, що вже зараз робиться. І не просто в тому, що ми провели реорганізацію низки регіональних структур. Ключове питання – це адміністрування».

Окремо він наголосив, що Уряд сприятиме розвитку внутрішнього ринку:

«Зараз ми бачимо механізм стимулювання внутрішнього ринку в тому числі і через великі замовлення державних компаній. У проекті фінансового плану на наступний рік ми передбачаємо фінансування на капітальні видатки тільки по «Укрзалізниці» – 15 млрд. грн. Це буде відбуватися по всім іншим державним компаніям, які зможуть розміщати замовлення у приватних підприємствах».

У свою чергу, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, звертаючись до представників бізнесу зазначив наступне:

«Одним із пріоритетних завдань міністерства стане відстоювання інтересів українських компаній на зовнішніх ринках. Саме тому, в наступному році свої двері відкриють вісім представництв. Експорт для нашої країни украй важливий, тож ми допомагатимемо вам підкоряти нові ринки».Джерело: Текст- КБУ
Фотографії: Прес-служба Кабінету Міністрів України

 
Интересные новости:
10.12.2015
1462
Раскрытие предложений участников конкурсных торгов, которые инициируются Укравтодором, должны происх...
10.12.2015
1959
В условиях низкого платежеспособного спроса, многие застройщики вынуждены максимально оптимизировать...
10.12.2015
1650
В следующем году Министерство регионального развития, строительства и ЖКХ планирует продолжить ...
19.01.2022
517
Можна стати власником такого нерухомого майна як квартира, будинок автомобіль, яхта, острів – ...
19.01.2022
546
На площади в 300 квадратных метров остался только песок...
19.01.2022
12502
За декабрь 2021 года однокомнатные квартиры выросли в цене по сравнению с прошлым месяцем на 1,6% &n...