В Україні хочуть запровадити ринок «зелених» облігацій

Такий потужний фінансовий інструмент сприятиме пришвидшенню досягнення національних цілей: 11 % «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 2020 р. та 25 % «зеленої» енергії у загальному первинному енергопостачанні у 2035 році
2929 12.07.2018 в 08:18


Сценаріям запровадження в Україні ринку «зелених» облігацій був присвячений круглий стіл, проведений Держенергоефективності за підтримки Проектів UNIDO та GIZ, а також за участю представників Європейського інвестиційного банку, Міжнародної фінансової корпорації, міжнародної організації «Climate Bonds Initiative», Укргазбанку та експертів проектів ПРООН, DESPRO тощо.

Світовий ринок «зелених» облігацій стрімко розвивається і відкриває доступ до великого пулу інвесторів. Кошти від продажу «зелених» облігацій спрямовуються виключно на фінансування або рефінансування проектів «чистої» енергетики.

За прогнозами учасників ринку,  до 2020 р. на частку «зелених» облігацій у всьому світі буде припадати 10-15 % від загальної суми всіх облігаційних запозичень.

Велику увагу формуванню міжнародного і національних ринків «зелених» облігацій приділяють Міністри фінансів і керівники центральних банків Великої двадцятки (G20), Європейська Комісія, міжнародні банки розвитку (Світовий банк, IFC, ЄБРР, ЄІБ), ОЕСР тощо.

Від початку року в Україні встановили більше «зелених» електростанцій, ніж за весь 2017 рік

«Запровадження «зелених» облігацій в Україні дозволить мобілізувати потрібні інвестиції на реалізацію проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також здешевити ці фінансові ресурси», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук

Як повідомив Савчук, такий потужний фінансовий інструмент сприятиме пришвидшенню досягнення національних цілей: 11 % «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 2020 р. та 25 % «зеленої» енергії у загальному первинному енергопостачанні у 2035 році.

Обговоривши перспективи «зелених» облігацій в Україні, учасники заходу домовилися разом із профільними міністерствами, міжнародними партнерами, проектами технічної допомоги та експертами змоделювати альтернативні сценарії запровадження ринку «зелених» облігацій із визначенням механізму, що підходить для умов України і у результаті подати до Уряду України Дорожню карту запровадження ринку «зелених» облігацій.

Крім цього, об’єднавши зусилля, планується продовжити роботу над розробкою пакету проектів актів первинного та вторинного законодавства щодо керівних принципів «зелених» облігацій, зменшення інвестиційних бар’єрів, а також стимулювання залучення «зелених» інвестицій в Україну.

Джерело: Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 
Интересные новости:
12.07.2018
2663
Кабмін затвердив другий перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансув...
12.07.2018
2591
Средства будут направлены на восстановление исторических объектов, воплощение новых рекреационных ид...
11.08.2020
610
Європейська бізнес асоціація (ЄБА) закликає не запроваджувати нові штрафи для громадських закладів з...
11.08.2020
460
Відсоток житлової забудови на ділянці – який він і для чого потрібен?...
11.08.2020
2227
Шмыгаль рассказал о работе правительства по созданию новых рабочих мест...
Новости и Акции компаний