Як старовинна церква у Каліфорніі перетворилася на івент-хол завдяки українцям (ФОТО)

Відома українська архітектурна студія Balbek Bureau завершила масштабний проект з перетворення старовинної католицької церкви у Сан-Франциску на івент-хол
1096 03.09.2019 в 08:11Що відомо про храм?

Відома українська архітектурна студія Balbek Bureau втілила у життя грандіозний проект по перевтіленню старовинного католицького храму на сучасний публічний простір.

Йдеться про приміщення колишнього храму Матері Божої Гваделупської у Сан-Франциско. Тепер, окрім мес, тут проводитимуть культурні та освітні заходи.

Римо-католицька церква Матері Божої Гваделупської розташована на вулиці Бродвей, 906 та є історичною пам'яткою Каліфорнії. Вона була збудована у 1880 році, проте зазнала значного руйнування після землетрусу та пожежі у 1906 році.

Після цього храм реконструювали у стилі "відродження місії", і будівля стала однією з перших церков у США, споруджених із залізобетону.

До 1950-х тут активно проводили служби, але з часом прихожан ставало все менше і на початку 90-х було прийнято рішення зачинити храм. Понад 25 років церква була занедбаною і лише напівпідвальні приміщення використовувалися як школа.

Як українці причетні до відновлення храму? 

У 2016-му будівлю викупив інвестор і вирішив облаштувати всередині культурно-освітній центр 906 World.

За задумом авторів, історична споруда мала перетворитись у багатофункціональний комплекс, проектування якого довірили архітектурному бюро з Києва Balbek Bureau.

Головна ідея простору – створити майданчик для розвитку молодих стартапів, де учасники могли би жити, працювати, проводити зустрічі, розвиватися і спілкуватися з однодумцями в єдиному, сповненому натхнення і можливостей, просторі.

У сусідній житловій будівлі розмістився колівінг, у підвальному приміщенні церкви облаштували навчальний центр, а основний хол собору став простором для проведення різноманітних заходів.

Центральний хол церкви перетворився у просторий зал, кількість місць у якому може трансформуватись залежно від кількості відвідувачів. Замість вівтаря у передній частині залу встановили натяжний екран 11 метрів у висоту. Церковні фрески та вітражі вирішили прикрити.

Простір всередині храму може трансформуватись

Для розширення функціональності приміщення архітектори вирішили використати подіумні конструкції. Стаціонарні меблі на них додають затишності.

Однією з умов проектування була інтеграція та встановлення всіх елементів інтер'єру методом сухої збірки, не порушуючи несучі конструкції будівлі.

Сучасними формами й елементами декору дизайнери підкреслили геометрію, історичний та архітектурний образ будівлі.

"Мені здається, ми робили цей проект вічність і нам допомагав всесвіт", – написав про цю роботу на сворінці бюро в Instagram засновник Balbek Bureau Слава Балбек.

Минуле будівлі не заважає зараз проводити тут найрізноманітніші заходи — від занять йогою та сесій з медитації до феміністичних конференцій та фестивалів віртуальної реальності й електронної музики.

Фото: Balbek BureauЧитайте також:

Похожие статьи:
22.08.2019
6478
За останні роки в Україні було побудовано немало дивних, незвичних та навіть скандально відомих будо...
26.11.2019
809
Архитектурная студия Dorte Mandrup A/S опубликовала визуализации проекта «Кит» - Арктиче...
07.11.2019
873
Дизайнер и архитектор Сергея Махно создал для своей семьи дом, в котором воплотил микс японской и ук...
Энергосбережение и экостроительство
Новые технологии и материалы в Украине