Обсяги будівництва збільшити в 3-5 разів - екс-керівник Києва Іван Салій звернувся з відкритим листом до очільників держави

Екс-керівник столиці підтримує позицію щодо необхідності провадження продуманої зваженої політики містобудування. Водночас, на думку Івана Салія, припинення нової житлової забудови Києва неможливо, неправильно і згубно
1666 22.05.2018 в 07:38


БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів
Колишній керівник міста Києва Іван Салій звернувся з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Київського голови Віталія Кличка щодо ситуації із забудовою столиці України.

Як зазначає Іван Салій, його лист фактично є реакцією на публічне звернення до керівників держави та столиці групи колишніх державних високопосадовців, депутатів та діячів науки і культури щодо припинення невгамовного будівництва нового житла в Києві.

Екс-керівник столиці підтримує позицію щодо необхідності провадження продуманої зваженої політики містобудування. Потрібно здійснювати ремонт і реставрацію житлового фонду. Також, українські міста потребують будівництва орендного житла.

Водночас, на думку Івана Салія, припинення нової житлової забудови Києва неможливо, неправильно і згубно.

«Україна мало будує, і при цьому 25-30 % обсягів будівництва України – в Києві. Зупинити або пригальмувати будівництво в столиці – це обвалити цілу галузь і створити соціальну напругу», - йдеться у листі.

Доповнення до звернення видатних керівників та науковців України з проханням припинити будівництво нового житла в Києві


В Європі середня житлова площа на одного мешканця – 40 кв. м, тоді як в Україні і Києві на одного жителя – 22 кв. м.
 
Іван Салій вважає, що обсяги будівництва в столиці та інших містах навпаки потрібно збільшити в 3-5 разів. Але зробити це потрібно в рамках зваженої політики розвитку будівництва житла та інфраструктури.

Необхідно реально розпочати масове не латання доріг, а капітальні ремонти та будівництво нових розв'язок, мостів, станцій метро тощо.

«Варто розуміти, що лише 5,7 % населених пунктів України мають централізоване водовідведення, каналізацію. Ну і всі – у смітті», - зазначає колишній очільник Києва.

Також, потрібна масова термомодернізація. Її потребує близько 1 млрд кв. м будівель, із них 400 млн кв. м у висотках.

«Щодо Києва. Потрібно терміново затвердити без популізму Генеральний план Київської агломерації, який за законом 5 років ніякі депутати Київради змінювати не будуть. І там унормувати висотне будівництво за ринковими критеріями», - йдеться у зверненні.

 
Интересные новости:
15.05.2018
1322
Звернення видатних сучасників щодо розбудови Києва «без елементарної логіки, інколи без здоров...
15.05.2018
1604
Свято футболу без не потрібного пафосу та лоску...
13.04.2018
1390
За статистикою, майже 50 % населення в Україні живе у перенаселеному житлі...
22.01.2020
593
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів звернувся до Президента та Прем...
22.01.2020
727
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, розповідає про підсумки зустрі...
31.12.2019
7360
Традиционно, в конце декабря, Екатерина Никитина, колумнист Build Portal, президент Best Media Group...