Обсяги будівництва збільшити в 3-5 разів - екс-керівник Києва Іван Салій звернувся з відкритим листом до очільників держави

Екс-керівник столиці підтримує позицію щодо необхідності провадження продуманої зваженої політики містобудування. Водночас, на думку Івана Салія, припинення нової житлової забудови Києва неможливо, неправильно і згубно
1770 22.05.2018 в 07:38


БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів
Колишній керівник міста Києва Іван Салій звернувся з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Київського голови Віталія Кличка щодо ситуації із забудовою столиці України.

Як зазначає Іван Салій, його лист фактично є реакцією на публічне звернення до керівників держави та столиці групи колишніх державних високопосадовців, депутатів та діячів науки і культури щодо припинення невгамовного будівництва нового житла в Києві.

Екс-керівник столиці підтримує позицію щодо необхідності провадження продуманої зваженої політики містобудування. Потрібно здійснювати ремонт і реставрацію житлового фонду. Також, українські міста потребують будівництва орендного житла.

Водночас, на думку Івана Салія, припинення нової житлової забудови Києва неможливо, неправильно і згубно.

«Україна мало будує, і при цьому 25-30 % обсягів будівництва України – в Києві. Зупинити або пригальмувати будівництво в столиці – це обвалити цілу галузь і створити соціальну напругу», - йдеться у листі.

Доповнення до звернення видатних керівників та науковців України з проханням припинити будівництво нового житла в Києві


В Європі середня житлова площа на одного мешканця – 40 кв. м, тоді як в Україні і Києві на одного жителя – 22 кв. м.
 
Іван Салій вважає, що обсяги будівництва в столиці та інших містах навпаки потрібно збільшити в 3-5 разів. Але зробити це потрібно в рамках зваженої політики розвитку будівництва житла та інфраструктури.

Необхідно реально розпочати масове не латання доріг, а капітальні ремонти та будівництво нових розв'язок, мостів, станцій метро тощо.

«Варто розуміти, що лише 5,7 % населених пунктів України мають централізоване водовідведення, каналізацію. Ну і всі – у смітті», - зазначає колишній очільник Києва.

Також, потрібна масова термомодернізація. Її потребує близько 1 млрд кв. м будівель, із них 400 млн кв. м у висотках.

«Щодо Києва. Потрібно терміново затвердити без популізму Генеральний план Київської агломерації, який за законом 5 років ніякі депутати Київради змінювати не будуть. І там унормувати висотне будівництво за ринковими критеріями», - йдеться у зверненні.

 
Интересные новости:
15.05.2018
1399
Звернення видатних сучасників щодо розбудови Києва «без елементарної логіки, інколи без здоров...
15.05.2018
1730
Свято футболу без не потрібного пафосу та лоску...
13.04.2018
1468
За статистикою, майже 50 % населення в Україні живе у перенаселеному житлі...
03.06.2020
715
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про стан справ в будів...
03.06.2020
935
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів аналізує підсумки роботи б...
08.05.2020
1085
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебен...