Мінрегіон вводить обов’язкове впровадження енергозберігаючих матеріалів під час будівництва шкіл і дитсадків (Інфографіка)

1162 2018-04-24 07:55:00Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, вводить обов’язкове впровадження енергозберігаючих технологій та матеріалів під час будівництва чи реконструкції загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Відповідні зміни містяться у проектах ДБН В.2.2-3:201Х «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.2-4-201Х «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти».

«На жаль, сьогодні у багатьох наших школах та дитсадках вікна до сих пір заклеюються поролоном на зиму, а діти можуть сидіти на уроках у верхньому одязі. У діючих ДБН щодо шкільних та дошкільних навчальних закладів немає обов’язкових європейських вимог щодо енергоефективності та енергозбереження будівель, які зараз використовуються у всіх цивілізованих країнах. Тому однією із важливих змін під час оновлення ДБН стало обов’язкове впровадження енергоощадних технологій та матеріалів під час будівництва нових чи реконструкції існуючих шкіл та дитсадків», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Парцхаладзе: «Новые объекты уже нужно строить с обязательным учетом европейских норм и стандартов»

За його словами, це сприятиме створенню сучасних комфортних умов перебування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також значній економії коштів на енергоресурси.

Так, згідно з новими нормами, усі планувальні та технологічні рішення повинні забезпечувати оптимальний рівень енерговитрат при будівництві та експлуатації. Системи теплопостачання мають бути облаштовані пристроями для автоматичного регулювання теплової потужності.

Огороджувальні конструкції повинні проектуватися з теплозахисними властивостями, які забезпечують питоме споживання теплової енергії, що використовується на теплопостачання, забезпечення мікроклімату тощо.

Ці проекти ДБН будуть затверджені найближчим часом. Оновлені норми поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків шкільних та дошкільних навчальних закладів.
Джерело: Мінрегіон

Интересные новости:
23.04.2018
1021
Мнения экспертов, как и что может остановить строительный беспредел в стране...
20.04.2018
1548
Це сприятиме підвищенню безпеки пасажирів під час очікування громадського транспорту на зупинках та ...
12.12.2018
585
Це сприятиме підвищенню комфорту проживання та якості життя людей та унеможливить суцільну забудову ...
12.12.2018
449
У багатьох країнах Європи та світу ці енергоощадні технології використовуються всюди. ...
11.12.2018
672
Обов’язкове проектування протизасліплюючих екранів на трасах дозволить знизити аварійність на ...