Перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні обговорили у колі експертів

2537 2018-02-09 15:51:00
Альтернативна енергетика в УкраїніАльтернативна енергетика все більше привертає увагу потенційних інвесторів. Зацікавленість викликана тим, що нині в Україні питання енергоефективності та енергонезалежності вийшли на перший план і в найближчій перспективі залишатимуться предметом підвищеної уваги для Уряду. А це дає підстави очікувати піднесення у сфері виробництва електроенергії з альтернативних джерел та сподіватися створення сприятливих умов для вкладання коштів.


Звіт Міжнародного агентства поновлюваних джерел енергії (IRENA) прогнозує, що до 2020 року всі види альтернативної енергетики стануть дешевші за традиційні. Про це зазначив виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич 31 січня під час круглого столу, присвяченого питанням альтернативної енергетики в Україні (організатор - В2В-видання «Commercial Property») «Вже через кілька років перехід на поновлювальні джерела енергії стане рішенням, не просто орієнтованим на охорону навколишнього середовища, а стане виключно економічним». Також він повідомив, що за оцінками IRENA, Україна має великий, серед країн Південно-Східної Європи, технічний потенціал використання ВДЕ – 408,2 ГВт (без урахування великих ГЕС). Найбільшою є технічна можливість застосування вітрових та сонячних електростанцій, великі перспективи з впровадження ВДЕ в теплоенергетиці. Учасники круглого столу підтримали Віталія Олеговича у доцільності введення в майбутньому нового поняття «безальтернативна енергетика», адже, за оцінками IRENA, ВДЕ можуть повністю замінити традиційні джерела енергії до 2030 року.Віталій Грусевич, виконавчий директор Конфедерації будівельників України


Серед ключових законодавчих змін 2017, які позитивно вплинули на розвиток цього сектору, прийняття двох Законів України «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)» та «Про ринок електроенергії» в частині укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом. Щодо останнього, то він має визначний вплив на функціонування ринку електричної енергії в цілому. Наразі продовжується розробка та затвердження проектів відповідних підзаконних актів для його впровадження. Для цього створено робочу групу Координаційного центру з впровадження ринку електроенергії (Проектний офіс), у складі якої працює представник КБУ, експерт з енергетики Олег Костюченко.

Враховуючи значення цих проектів документів, Віталій Олегович закликав усіх учасників круглого столу долучитися до їх обговорення та запросив на чергове засідання робочої групи КБУ з приєднання об’єктів будівництва до електричних мереж, яке попередньо заплановане на 12 лютого (ред. – згодом запрошення буде додатково розіслано усім учасникам круглого столу).

На завершення виконавчий директор КБУ розповів про пілотний енергозберігаючий проект - Центр захисту дітей «Наші Діти», - який був успішно реалізований за ініціативи та участі на волонтерських засадах Конфедерації будівельників України та тристороннього партнерства Німецько-Польсько-Українського Товариства. Система опалення та гарячого водопостачання будівель закладу повністю заснована на експлуатації відновлюваних джерел енергії – геотермії. Завдяки ефективній теплоізоляції корпусів та геотермальній системі Центру вдалося значно скоротити рахунки за комунальні послуги. У порівнянні з минулими роками вдалося зменшити витрати більш ніж у 11,5 разів. Відтак, цей проект підтверджує доцільність використання ВДЕ для держави, зокрема при обслуговуванні закладів соціальної сфери.
Організатор: В2В-видання «Commercial Property»
Джерело: КБУ

Фото: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal
 

Интересные новости:
19.01.2018
1436
7 - 9 ноября на территории Международного выставочного центра проходил комплекс осенних выставочных ...
23.01.2018
1726
21-24 листопада 2017 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся II Міжнародний Форум "INN...
22.01.2018
1852
5 декабря, состоялся бизнес-завтрак «Безопасность строительного бизнеса», во врямя ...
12.02.2019
1033
В медіа-залі КБУ відбулась нарада по розробці концепції впровадження BIM-технологій у державному сек...
25.01.2019
774
Представники Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву оприлюднили результати діял...
25.01.2019
1614
23 января состоялась первая в 2019 году встреча участников URE Club под названием Back to Business...